Kategorie

Cihelný blok Heluz Family 50: další možnost úspory

Společnost Heluz představuje svou unikátní novinku – cihelný blok Heluz Family 50. Pomocí tohoto výrobku si můžete hravě postavit pasivní dům, který již nebude třeba dále zateplovat!

Masivní zdivo

Česká společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. reaguje na náročnější požadavky týkající se tepelněizolačních vlastností obvodového zdiva. Na český trh proto uvedla tento cihelný blok, který při své šířce 50cm splňuje požadavky pro stavbu pasivních domů. Stačí jedna vrstva masivního zdiva, aby byl splněn limit nízkoenergetické třídy B. Poté už je zapotřebí pouze nanést 30 mm vrstvu tepelněizolační omítky a dům v pasivním energetickém standardu je na světě!

50% úspory

Ten, kdo zvolí cihelný blok Heluz Family 50, může počítat s tím, že na nákladech na vytápění ušetří až 50%! Jedinečné tepelněizolační vlastnosti cihelného bloku zajišťují na dvě stovky od sebe oddělených vzduchových komor. V kombinaci s tradičním přírodním materiálem, který výborně akumuluje teplo, zvládá kolísání vlhkosti vzduchu a má dobré akustické vlastnosti, zajistí v budově optimální, příjemné a zdravé mikroklima. Jak již nám název napovídá, cihla Heluz Family 50 je vhodná zejména pro stavbu rodinných domů.

Moderní technologie z Hevlína

Výroba v cihelně v Hevlíně u Znojma byla spuštěna teprve letos na jaře – můžeme tu proto najít jen ty nejmodernější výrobní technologie. Právě zde se novinka firmy Heluz vyrábí. Díky všem těmto výborným podmínkám mohla být HELUZ Family 50 společně s předchůdkyněmi HELUZ Thermo STI 44 a HELUZ Thermo STI 49 zařazena do dotačního programu Zelená úsporám.

 

Technické parametry

Rozměry (mm): 247 × 500 × 249
Objemová hmotnost: 600 kg/m3
Součinitel prostupu tepla U*: 0,15 W/m2K
Tepelný odpor R*: 6,30 m2K/W
* hodnoty při praktické vlhkosti s vnější tepelněizolační omítkou o tl. 30 mm
Spotřeba cihel: 16 ks/m2, 32 ks/m3
Balení: 60 ks na paletě 118 × 100
Cena: 69,90 Kč/kus (bez DPH)
Info, foto: www.heluz.cz
archiv redakce Světa bydlení
ab
ab
ab
ab
ab