Kategorie

Chovatelé králíků v elektronickém věku

Mít u domu několik kotců, nosit k nim nasečenou trávu a jednou za čas si pochutnat na výborném masíčku - toto praktikují ti z vás, kteří mají doma králíky. Jak si však práci zjednodušit a zefektivnit s pomocí moderní techniky?
 

Programový balíček týkající se chovu králíků, který jsme pro vás přichystali, se skládá ze tří samostatných programů od stejného autora. Tím autorem je Petr Suchánek a těmi programy jsou Nemoci králíků, Lístky králíků a Připouštěcí lístek králíka. Aplikace jsou v českém jazyce, všechny programy jsou navíc zdarma. Pro jejich plnou funkčnost se stačí pouze zaregistrovat na stránkách autora, který vám obratem pošle e-mail s registračním číslem. Tato registrace je bezplatná a slouží autorovi pouze pro informaci, kolik lidí jeho software používá. Nyní si projdeme jednotlivé programy a zjistíme, jak fungují a co dokážou.

Na nemoce preventivně

Nemoci králíků jsou, stejně tak jako programy následující, softwarem velice prostým a jednoduchým. Zobrazí se vám okénko, v němž zvolíte nemoc, která tíží vaše zvířectvo, nebo prostě jen tu, o které se chcete dozvědět nějaké informace. Po vybrání neduhu stisknete tlačítko OK a zobrazí se vám tabulka s informacemi, jako jsou původce onemocnění, příznaky choroby, její léčení a způsob prevence, díky níž můžete králíky před nákazou ochránit. Tyto informace vám program rovněž umožňuje vytisknout (viz obr. 1).

Králičí kartotéka

Dalším v balíčku je program s názvem Lístky králíků. Ten slouží k vytvoření a vytištění lístků, které poté například připíchnete na králíkárnu. Na začátek si vyberete, zdali chcete vytvořit lístek pro mládě či dospělého jedince. Pak do nabízených kolonek zadáte údaje o tetování L.U. a P.U., pohlaví, plemenu, ocenění a informace o rodičích. Z těchto dat vzejde lístek, obsahující tabulku pro následné vypisování hmotnosti a jejího porovnání s ideálním stavem (viz obr. 2).

Láska je láska...

Posledním produktem je miniprográmek Připouštěcí lístek králíka. Tato aplikace vám nabízí tisk připouštěcího lístku pro králíky, do nějž vyplníte údaje o samici a samci, o datu připuštění, počtu skoků, termínu předpokládaného okocení atd. (viz obr. 3).

Proč to nezkusit..?

Všechny 3 programy v balíčku jsou prosté, jednoduché, ale také využitelné. Celé své chovatelství králíků na nich nepostavíte, ale mohou vám dobře posloužit jako pomůcka při evidenci a organizaci ušáků a zasvětí vás do neduhů, které mohou vaše miláčky či budoucí pochoutku postihnout. Tím, že jsou programy česky a zdarma, vám nestojí v cestě žádné překážky k tomu, abyste je využívali jako své pomocníky a zdroj informací. Autor: Petr Suchánek Velikost Souboru: 5,5 MB Operační systém: Všechna Windows Licence: freeware Hodnocení: 80%

ab
ab
ab
ab
ab