Kategorie

Chladné dny volají po teplé posteli

Teplota na spaní se doporučuje kolem 18 stupňů Celsia. Pocitu příjemného tepla se však v žádném případě vzdávat nemusíme.
Matrace a peřiny dnes vybíráme mimo jiné i podle toho, kolik tepla by nám během spánku měly poskytnout. Praktické jsou ty výrobky, které nabízejí možnost kombinovaného využití pro letní a zimní období. Letní strana lépe odvádí vlhko, zimní strana naopak zadržuje teplo. S tímto řešením se setkáme jak u matrací, tak u peřin.

Nehřeje vás vaše matrace?

Standardní latexové matrace se obecně těžko prohřívají, protože pohlcují velké množství vlhka. Nejsou tedy vhodné do vlhkých a špatně vytápěných prostor. Pokud máte matraci, která vám nevyhovuje, nezoufejte.
 
 
Na matraci můžete položit speciální podložku – matracový chránič, který bude mít vlastnosti odpovídající přímo vašim požadavkům. Podložka nabízí navíc vyšší hygienický komfort. Pohlcuje vlhkost a nečistoty, které by jinak absorbovala matrace. Podložku můžeme snadno vyprat nebo vyměnit, čímž si zajistíme stálý komfort.

Na pohodlí záleží

Matrace by měla nejenom kopírovat správné zakřivení těla, ale také vytvářet správný tlak na vaše tělo. Dobře zvolená matrace by tak neměla být příliš měkká ani by vás neměla tlačit. Při nákupu tak berte v úvahu vaši tělesnou výšku a váhu. Výrobci matrací uspokojí skutečně všechny zákazníky. Vybrat si můžete z široké nabídky rozměrů, materiálů i provedení. Klasickým pružinovým a latexovým matracím v poslední době vyrostla konkurence v podobě pěnových matrací, velkým hitem jsou matrace z tzv. „líné pěny“. Je jen na vás, co vám bude vyhovovat.

Peřina jako medvědí srst

Vědci se nechali inspirovat chlupy ledních medvědů, které jsou uvnitř duté. Tak vzniklo dnes již dobře známe duté vlákno. Čím více tepla od peřiny očekáváme, tím více kanálků by mělo námi zvolené duté vlákno obsahovat.
ab
ab
ab
ab
ab