Kategorie

Chci získat PENB. Jaké podklady k tomu potřebuji?

V případě nedodržení této povinnosti hrozí majiteli pokuta až 100 000 Kč (v případě fyzické osoby) nebo 200 000 Kč (v případě právnické osoby). Neriskujte a nechte si „energetický štítek“ vystavit co nejdříve. Poradíme v

V případě nedodržení této povinnosti hrozí majiteli pokuta až 100 000 Kč (v případě fyzické osoby) nebo 200 000 Kč (v případě právnické osoby). Neriskujte a nechte si „energetický štítek“ vystavit co nejdříve. Poradíme vám, co všechno je k tomu potřeba.

Jen specialisté

Ze všeho nejdřív si musíte vybrat osobu či firmu, která vám PENB vystaví. Oprávněni jsou k tomu jen certifikovaní energetičtí specialisté, které jmenovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu - v Česku jich působí něco přes tisíc. Vybrat si můžete kteréhokoliv z nich, nejpohodlnější však bude oslovit specialistu přímo z vašeho kraje. Pro Jihomoravský kraj můžeme vřele doporučit např. firmu Alnergo.

Připravte si dokumentaci

Jakmile k vám energetický specialista přijede na zaměření, uděláte nejlépe, když mu poskytnete co nejvíce technických podkladů (pokud je máte). Jmenovitě se jedná o půdorysy jednotlivých podlaží, řez objektem (včetně kót), pohledy, skladbu jednotlivých konstrukcí, technickou zprávu nebo popis způsobu vytápění, technickou zprávu nebo popis způsobu přípravy teplé vody, technickou zprávu nebo popis vzduchotechnického zařízení a ideálně fotografii objektu. Zkrátka čím více, tím lépe. A pokud něco z toho nemáte? Nevadí.

Specialista si vše potřebné zjistí

Pakliže vám jakákoliv část (nebo dokonce kompletní) projektová dokumentace chybí, nic se neděje. Energetický specialista si vše potřebné zjistí sám, jen musíte počítat s tím, že mu to zabere trochu času a vy k ceníkové ceně za vystavení energetického štítku zaplatíte pár stovek navíc. I tak je ale pořízení PENB pořád mnohem lacinější, než zaplatit pokutu za jeho opomenutí. Tak už na nic nečekejte.

ab
ab
ab
ab
ab