Kategorie

Chcete se odreagovat? Zkuste výstavu o sexu!

V brněnském muzeu na hradě Špilberk je už od 14. listopadu hojně navštěvována výstava s názvem 100.000 let o sexu.

Výstava o sexu na hradě Špilberk V Brně

V brněnském muzeu na hradě Špilberk je už od 14. listopadu hojně navštěvována výstava s názvem 100.000 let o sexu. Jsou zde vystaveny velmi zajímavé exponáty, které reflektují sexuální život lidí od pravěku až po novověk. Shlédnout můžete pravěké sošky dokládající kult ženy, všelijaké pomůcky denní potřeby s erotickými motivy ‒ jedná se například o vázy, talíře, držáky na svícny, popelníky, ale také šperky, karty a podobně. Zajímavý je také soubor raných erotických fotografií, lechtivý zpěvník z devatenáctého století aj. Artefakty jsou doprovázeny informačními tabulemi, díky nimž se můžete dozvědět více např. o počátcích výroby kondomu, zhoubné nemoci syfilis, středověkém omezování lidské přirozenosti…

Expozice v Brně je zaměřena převážně na oblast Čech, Moravy, Slezska a Slovenska

Expozice je jednou ze série tematických archeologických výstav pořádaných Drents muzeem v Holandsku. Brněnská instalace zahrnuje převážně artefakty z Evropy, ale i Egypta nebo Číny, zaměřuje se však více na oblast Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.
Pokud se rozhodnete výstavu navštívit, asi vás překvapí fakt, jak byli naši předkové v této oblasti kreativní, věcmi se sexuální symbolikou se obklopovali i tam, kde byste to patrně nečekali. Vulgarity se ale obávat nemusíte. Výstava je koncipována tak, aby se návštěvníci necítili trapně či pohoršeně.
Expozice je vám k dispozici do 15. února, a to vždy od středy do neděle, od 10 ‒ 17h.
Za prohlídku dospělí zaplatí dospělí 150kč, studenti rovných 100kč.
ab
ab
ab
ab
ab