Kategorie

Češi chtějí prostorné bydlení

Podle nejnovějších prognóz by měl u nás v příštích dvou letech klesat zájem o novostavby. Růst by naopak měla poptávka po velkých bytech, trh by se měl postupně přeorientovat směrem k dražšímu a prostornějšímu bydlení.
Shodli se na tom analytici předních developerských a stavebních firem. První náznaky tohoto trendu je prý možné pozorovat už v současnosti. Podle červencových údajů Českého statistického úřadu se počet vydaných stavebných povolení od minulého roku snížil na 12 tisíc, tedy o 4,7 %.

V kurzu by měly být spíš větší byty

Větší je lepší

V souladu s těmito údaji se vyjadřují i developerské firmy. Zatím co zájem o garsoniéry a dvougarsoniéry podle nich postupně klesá, poptávka po tří a vícepokojových bytech narůstá. "V následujících letech bude zájem o velké a dražší bydlení růst. Skanska proto zařadí do nabídky i větší množství rodinných domků," řekl Ondřej Šuch, mluvčí společnosti. "Některé malé byty kvůli poptávce klientů propojujeme do vícepokojového bydlení," uvedla také ředitelka společnosti Central Group Miluše Netolická. Zdroj: ČTK
ab
ab
ab
ab
ab