Kategorie

Čerstvé lokální bylinky a zelenina po celý rok, to je GreeenTech!

Čerstvé lokální bylinky a zelenina po celý rok, to je GreeenTech!

GreeenTech je společnost, která přináší revoluci v pěstování. Přichází s řešením, které umožňuje pěstovat plodiny kdykoliv a kdekoliv - ve městě i na poušti. 

Společnost se věnuje vývoji hydroponických pěstebních kontejnerů už od července 2020, kdy ji založili DmitrijLipovskij, Karolína Pumprová a Milan Souček. "Přinášíme jedinečný a moderní přístup k zemědělství. Pomocí vertikální hydroponienastartujeme potravinovou soběstačnost nejen České republiky,“ říká spoluzakladatelka GreeenTech Karolína Pumprová.

GreeenTech přichází s inovativním řešením pro lokální pěstování zeleniny, mikrobylinek a drobného ovoce. Cílem je umožnit lidem přístup ke zdraví prospěšným lokálním potravinám, a to bez ohledu na počasí. 

Jaké jsou výhody? 

  • Plodiny se pěstují zásadně bez postřiků
  • Dostává se jim přesně tolik živin, kolik potřebují
  • Po celý rok si zachovávají výraznou chuť a vysoký obsah vitamínů
  • Až 95% úspora spotřeby vody
  • Výrazné zkrácení dopravních vzdáleností
  • Rychlý růst rostlin
  • Opakovaná sklizeň lokální zeleniny plné vitamínů a intenzivní chuti
  • Protože plodiny neprošly ochranným postřikem, jsou vhodné pro děti i alergiky

Čerstvé bylinky v Praze

HerbaFabrica pěstuje lokální zeleninu a bylinky v pražském Vnitroblocku, kde si je můžete také zakoupit. Najdete zde výdejní regál hned vedle baru. Farmu zde Karolína Pumprová založila už v roce 2018. Čerstvé plodiny dodává do pražských restaurací a bister a v rámci služby HerbaShare je nabízí také do firem jako zdravé občerstvení pro pracovníky.

Druhá farma se buduje v Hostivaři, kde se testují nové technologie. Všechny plodiny se balí do recyklovatelných papírových obalů a semínka se vysazují do kompostovatelné konopné pěstební rohože.

A co jsou vlastně mikrobylinky?

Jde o výhonky rostlin ze semínek dorůstající do maximální výšky 10 centimetrů. Superpotravina, která se výborně kombinuje. Pro představu, 100 gramů klíčků ředkve obsahuje stejné množství vitamínů A a C jako 1 900 gramů vzrostlých ředkviček.

Jedinečnost spočívá v inovativní technologii

„Dlouhodobý pracovní pobyt v Číně mi ukázal, jak fungovat neudržitelně. Po návratu do Čech jsem si vzal za cíl vytvořit technologii, která bude přispívat k zelené budoucnosti a zdravé urbanizaci,“ vysvětluje CEO GreeenTech Dmitrij Lipovskij. 

Vše od konstrukce kontejnerů až po softwarové řešení se vyvíjí interně. Část technických zařízení dodává Siemens ČR, který je také dlouhodobým technologickým partnerem.

Fotogalerie

+5
+3
ab
ab
ab
ab
ab