Kategorie

Ceny bytů v historickém centru Prahy výrazně rostou

Ceny bytů v historickém centru Prahy výrazně rostou
Ceny bytů v historickém centru Prahy výrazně rostou a za pět let se podle odborníků zhruba zdvojnásobily. V současnosti představují i více než 200 000 korun za metr čtvereční v kompletně rekonstruovaném rezidenčním objektu. Takový byt v srdci města přijde řádově na desítky milionů korun.
"Během pěti let se dá v centru čekat další zvýšení cen zhruba o polovinu, na více než 300 000 za metr čtvereční luxusnějšího bytu," soudí Jiří Pokorný ze společnosti SATPO Development. Důvodem je podle něj zejména omezená nabídka.

Za luxusní místo zaplatíme velké peníze

Trumfy historické Prahy

Centrum města táhne hlavně jedinečností, atmosférou a výhodností investice. Kupující tam ale spíš než prostor pro běžné rodinné bydlení hledají druhý nebo manažerský byt. Mnohdy jde o otázku prestiže. Historický střed metropole totiž má pro běžné bydlení i některé nevýhody - problémy s parkováním a někdy i menší komfort kvůli omezené možnosti zásahů do historické zástavby. "I přes značný růst cen jsou byty v historickém centru Prahy stále několikanásobně levnější, než ve středu některých jiných evropských metropolí, třeba Paříži či Londýně," připomněl Milorad Miškovič ze společnosti Real Estate Karlín Group.
ab
ab
ab
ab
ab