Kategorie

Cena elektřiny a plynu trápí české domácnosti

(komerční sdělení) Na základě porovnání cen elektřiny a ceny plynu si změnu dodavatele obou komodit už rozmyslelo a provedlo více než tři čtvrtě milionu z nich.

Předpokládá se, že ani v nadcházejícím roce tomu nebude jinak. Zvyšování konkurence na trhu, kterou přinesla novela Energetického zákona je jednou z cest, jak tento růst pro konečné odběratele eliminovat.

Výběr vhodného dodavatele může výrazně změnit částku, kterou zaplatíte za dodávky elektřiny a plynu ve vaší domácnosti. Každý obyvatel České republiky může na energiích ročně ušetřit spoustu peněz, pokud zvolí vhodné řešení, které je nutné si propočítat a srovnat pomocí online kalkulaček, které najdete na různých nezávislých webových stránkách. Ty se detailně věnují srovnání cen plynu a srovnání cen elektřiny.

Současná průměrná úspora činí řádově tisíce korun ročně, rozdíly v cenících ale mohou být i výraznější. Pakliže používáte k vytápění vašeho rodinného domu plyn, přechodem k nejvýhodnějšímu dodavateli ušetříte za rok až 12 745 Kč. Průměrná domácnost při přechodu k levnějšímu dodavateli ušetří zhruba 1 100 Kč na elektřině a 2 400 Kč za plyn. Srovnejte si ceníky dodavatelů elektřiny a plynu, zadejte požadovaná čísla, která si zjistíte u vašeho současného dodavatele a hned uvidíte, kolik peněz ročně můžete ušetřit právě vy. Někteří dodavatelé vám při přechodu k jejich společnosti zařídí i veškeré potřebné papírování. Cena za 1kWh elektrické energie v domácnosti činí v současnosti průměrně 4,64 Kč. Tato průměrná cena elektřiny pro rok 2012 je kalkulována pro sazbu D02d, kterou používá téměř 70 % všech českých domácností. Cena plynu za m3 vás vyjde aktuálně v průměru na 16,96 Kč. Jedná se o průměrnou cenu plynu pro jednu domácnost, za předpokladu, že zemní plyn používáte k vaření, ohřevu vody i k vytápění. Změna dodavatele probíhá podle zákona zdarma. Pokud ale nechcete ztrácet čas s porovnáváním na internetu, existují agentury, které vám na základě vašeho specifického požadavku vypracují profesionální porovnání cen plynu a elektřiny na míru vaší domácnosti. Uvedené příklady jsou vždy orientační, přesný výpočet možných úspor můžete provést za pomoci již výše zmíněných online kalkulaček, kam zadáte své přesné parametry. Každá domácnost je individuální podle toho, k čemu a jak často dodávku elektřiny a plynu využívá. Spočítat si ale přesnou výši úspor právě pro vaši domácnost se vyplatí. Názorným příkladem je právě tabulka úspor na jednu domácnost, která vám budiž inspirací při vašem rozhodování. TIP pro vás - SROVNEJTO.CZ

ab
ab
ab
ab
ab