Kategorie

CCEA

Zajímá-li vás, co se děje kolem nás, v Evropě, a navíc v oblasti architektury, pak CCEA (Centre for Central European Architecture), neboli Centrum pro středoevropskou architekturu vám umožní toto dění sledovat.
CCEA vzniklo v říjnu roku 2003 a od té doby se snaží zpopularizovat obor architektury mezi obyvatelstvem. Přistupuje k tomu různými způsoby, jak se ostatně máte možnost dozvědět na internetových stránkách sdružení. Mimo jiné se také zabývá propagací české současné architektury a prezentací současné architektury středoevropského prostoru, kam patří mimo Českou Republiku také Slovensko, Polsko, Maďarsko, Slovinsko a Rakousko.

Vlastní výstavní prostory

Sdružení působí v oblasti prezentace architektury v různých směrech. Asi nejzajímavějším projektem je vytvoření výstavních prostor na Praze 1. Díky podpoře ze strany dodavatelů stavebních materiálů, ale také díky nekomerčnímu pronájmu ze strany Městské části byly prostory zrekonstruovány a nyní slouží rozličným akcím, vernisážím apod. Další možnost, jak se seznámit s architekturou středoevropského prostoru je knihovna, která je volně přístupná a můžete si zde prezenčně prohlédnout časopisy ze zemí zmíněného regionu. Doprovodným programem, nebo spíše aktivitou, je prodej katalogů výstav a pořádání kulturních akcí spojených s architekturou.

Lépe by to nešlo?

Stránky centra nejsou na příliš vysoké technické úrovni, ale návštěvník zde najde všechny potřebné informace. To je zřejmě pro rozšiřování informaci o mladé evropské architektonické generaci nejdůležitější. Přesto nám nedá zamyslet se nad tím, že propagace architektury, tedy jistého druhu umění, není podpořena zdařilejším designem webové prezentace. www: http://www.ccea-info.org
ab
ab
ab
ab
ab