Kategorie

Čarovné domácí bary

Jsou působivé, módní a především se líbí. Domácí barové pulty společně s trendem kuchyňských koutů přicházejí do módy. Důležité je, že se hodí jak do miniaturních bytů, tak i do velkých domácností.
Ať už jste vlastníkem velkých či malých prostor, tuto módní záležitost jistě oceníte. Přestože v různých prostorech plní barové pulty tak trochu rozličnou funkci, využívány jsou denodenně. Kromě skutečnosti, že je bar zajímavým zpestřením bytu, může vám pomoci ušetřit místo v malé kuchyni. Je možné ho totiž využívat jako jídelní stůl. Nepotřebujete zaplňovat plochu vprostřed místnosti a jako bonus pak poslouží štíhlé vysoké židle, které prostor opticky zvětší.

Bar je dnes často jediným předělem mezi kuchyní a společenskou zónou bytu nebo domu

Jak by měl bar vypadat?

Je zřejmé, že v malé místnosti nebudeme bar instalovat doprostřed kuchyně. Umístění ke stěně bude v takovém případě ideální. Pokud vám ale možnosti dovolí využít více místa, instalujte svůj bar volně do prostoru. Jednak jej půjde využívat z obou stran a jednak vytvoříte funkci jakéhosi prostředníka mezi těmi, kdo na baru sedí a mezi těmi, kdo připravují pohoštění. Barman či hospodyňka nebudou muset odbíhat do kuchyně, ale mohou obsluhovat hosty přímo v centru dění.
Tipy a trikyDůležité je také kvalitní a příjemné osvětlení, které dodá vašemu baru tu správnou atmosféru. Nepraktičtější jsou bodová světla umístěna na „stropu“ baru, která se mohou libovolně otáčet a vyklápět.

Pěkný a zároveň praktický

Zapomenout byste neměli také na praktičnost nového koutu. Dostatek úložného prostoru pro skleničky a barmanské pomůcky vám ušetří spoustu času a nervů. Výborná je přitom i poloha v blízkosti dřezu, lednice nebo mrazáku, aby bylo vše potřebné po ruce. Jsou li-tyto základní náležitosti zajištěny, pak zbývá doladit barové posezeni k úplné dokonalosti. Aby hosté při první návštěvě neutekli, musíme myslet také na jejich pohodlí. Současný trh nabízí nebývalé množství barových stoliček od moderních až po tradiční kusy, které nenadchnou, ale neurazí. Na co si dát při výběru pozor? Nezanedbejte místo na nohy. Bar by měl být vystavěn tak, aby poskytl dost místa i ve spodní části. Na židlích by se mělo hostům sedět dobře, opěradla jsou nezbytná, přestože je mnohdy na barových židlích nenacházíme.

Pokud chceme sedět u baru pohodlně, měla by mít barová stolička opěradlo

Pár užitečných čísel na závěr Výška pracovní desky má mít od podlahy 860 - 900 mm, expediční deska 1 150 mm. Pult má být hluboký 600 mm, současně by jej mělo jít upravovat podle potřeby. Expediční deska by měla zasahovat asi 250 mm do prostoru hosta, aby pod ní vznikl prostor na nohy. Barová židlička by měla být vysoká asi 760 mm.
Teď už stačí jen jediné, dát si vychlazený lahodný drink, užívat si pohodlí domova a kouzlo nevšednosti. Na zdraví!
ab
ab
ab
ab
ab