Kategorie

Bydlete jako v hotelu!

Bydlete jako v hotelu!

Z hoteliérských triků můžete přece těžit i vy!

Připadáte si občas v luxusních hotelech jako v jiném světě? Není divu - hoteliéři mají totiž spoustu triků, které z jejich pokojů dělají tak trochu ráj na zemi. Kdo by se tedy nenechal inspirovat, když spoustu z těchhle tipů může docela dobře využít i u sebe doma!

Hotelové pokoje jsou často prostorově velmi omezené. Jejich pronajímatelé z toho ovšem dokázali udělat vlastně výhodu - malá rozloha umožňuje koncentrovat různé pohodlí přinášející prvky na jednom místě. Stačí se zamyslet jen nad geniální kombinací postel - lednička - televize a je jasné, proč odtud tolik turistů za svou dovolenou pomalu nevytáhne paty.

A když už vytáhne, tak jedině za účelem pár krůčků po balkóně nebo do koupelny. I tato hotelová zákoutí mají totiž svá esa v rukávech. Na balkónech a terasách zřídkakdy chybí pohodlné a plně vybavené posezení s tlumeným osvětlením. Naproti tomu v koupelnách je udržována sterilní, čistá a účelná linie, která však zároveň nepůsobí příliš chladně. Typickým prvkem jsou opticky blahodárná velká zrcadla.

Mohou za to sytější, smetanově tónované odstíny bílé, které doplňují tmavé a plné povrchy. Ty jsou naopak vzorované, s patřičnou hloubkou a leckdy i za použití materiálů jako je mramor, dřevo či kůže. Podobně vybavená místnost tak působí neutrálně, ale ne bez osobnosti. Vypadá kosmopolitně a přesto se v ní každý snadno cítí jako doma. Takový princip se přitom vůbec neomezuje jen na koupelny!

Hotelové bydlení nás učí přísné čistotě a pořádku, ale i nekonvenčním řešením. Místnosti jsou zásadně situovány kolem multifunkčních a rozlehlých postelí, bohatého osvětlení - a neskonalé úctě k bílé či krémové barvě. Pokud se vám podobnou linii podaří vnést i do vlastního domova, rozdíl určitě rozpoznáte. Už chybí snad jen pokojová služba...

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab