Kategorie

Bydlet na venkově, nebo ve městě?

Bydlet na venkově, nebo ve městě?
Ne každému vyhovuje poslouchat projíždějící vlaky, zvoníci tramvaje, troubící kolony aut či křičící děti. Bydlení na venkově i ve městě má řady výhod. Každou alternativu bydlení uznává část společnosti a těžko bude jedna strana věřit druhé, že právě jejich život je ten správný.

Blíž přírodě

Venkov si umí každý představit. Na návsi se prohání sem tam nějaký pes. Babičky si vyprávějí o sousedech, dětech a známých seriálech. Nikdo nikam nespěchá a rychle projíždějícímu autu každý zahrozí. Bydlení na vesnici má však spousty výhod i nevýhod. První výhodou je to, že lidé na vesnici jsou daleko skromnější a družnější.

Nevýhodou takovéhoto životního stylu je ovšem fakt, že si lidé vzájemně vidí až do talíře a všichni znají sousedovy poměry do detailu. Klid, krásná škola, nízká kriminalita, malý dopravní provoz, nádherná příroda, tiché noci, nebe plné hvězd, žádný smog, dostatek prostoru pro bezstarostné dětství plné her a smíchu, krásné místo pro podzim života, tak se dají jednoduše popsat výhody života na vesnici.

Mezi nevýhody však patří špatná dopravní obslužnost, vysoká nezaměstnanost, dojíždění do pracoviště a škol, stejně tak i dojíždění za kulturou, sportem či za nákupy.

Opakem je život ve městě

Smog, spěch, nervozita, dostatek práce, věčně zacpaná cesta do práce a z práce, přeplněná parkoviště v centru i u obchodních domů, tak se dá charakterizovat život ve velkých městech. Jsou však miliony Čechů, kterým to vyhovuje.

Ve městě mají děti daleko větší možnost sportovního a kulturního vyžití. Stejně tak i dospělí. Nikdo nemusí trávit hodiny za volantem při cestě do práce anebo z práce. Jistotou je, že ne každý je soused a málokdo se na vás v autobuse po ránu usměje a popřeje vám krásné ráno. Jsou však i tací, kteří utíkají za klidem.

Mládí ve městech

Populace na vesnici stále rychleji stárne. Není to tím, že by se přestaly snad rodit děti. Mladí lidé utíkají před nezaměstnaností a malým vyžitím do měst. Zábava, slušně zaplacená práce a snad i úspěch.

To je vidina tisíců Čechů, kteří opouštějí rodné vísky a pracují ve velkých městech. Tam je sice daleko dražší bydlení, ale přímo úměrné nájmu a cenám jsou i výdělky.

 

ab
ab
ab
ab
ab