Kategorie

Bydlet kreativně vyžaduje stálou invenci

'Hotovo!', ošálí vás s úlevou dočasně opojná myšlenka, když jsou konečně všechny starosti s vyřizováním hypotéky a sháněním toho pravého bydlení za vámi. Dům nebo byt je váš.

Nikdy není hotovo

Hotovo? Nikoliv. Nemáte-li zrovna dům nebo byt na klíč i s interiérem, stojíte teprve na počátku krkolomné cesty. Nicméně každá mince má dvě strany. Jistě, starosti vám na bedrech neubyly, ale ta vzrušující a zábavná výzva zařizování, vybavování, vybírání, slaďování a proměňování stojí právě před vámi.
 

Čistota stylu

Na počátku se inspirujte a vytvořte si představu interiéru, který vás hýčká, v němž se cítíte prostě fajn. Splést se nemůžete, trendy je dnes leccos od klasického minimalismu až po zemitý rustikál. Nicméně méně bývá v oblasti bydlení více a čistoty stylu byste se pak měli držet.
 
Osobitost interiéru vnuknete až několika designově vytříbenými drobnými kousky dle vašeho gusta, které už si kombinujte, jak vám fantazie velí. Vyplatí se obhlédnout např. pestré spektrum, které předkládají přehlídky typu Designblok, kde máte navíc možnost pořídit zcela originální speciality od mladých návrhářů za ceny více než přívětivé.
 
Stojací lampa geniálních linií, která sice svou cenou trumfne vaši novou sedačku, vám a vašim hostům za pár let už rozhodně nebude připadat jako předražená zhýralost. Naopak propůjčí vašemu obývacímu pokoji nezaměnitelnou tvář a nevyčpí a nezastará ani roku, kdy ona sedací souprava už bude zoufale potřebovat trvale nahradit.
 

Bez kompromisů to asi nepůjde

Je nutno podotknout, že úskalí zde jsou. Často je třeba se na zařizování interiéru shodnout s partnerem/kou, manželem/kou, dětmi... Nemáte-li zrovna vzácně shodný vkus, dojde na vyjednávání a kompromisy. Ovladač na snadné přepínání momentálního typu např. ložnice hold ani futurologové zatím nepředstavili. Žít tam ale přece chcete společně aniž by jednoho z vás mrazilo.
 
Dejte také pozor na léčky typu 'já vyberu to, a ty zas ono'. Tak byste si totiž mohli namíchat směs stejně neladnou-nevábnou jako pestrou. V patové situaci se vyplatí nadhled odborníka, nebo alespoň hledání inspirace na některé z mnoha internetových stránek věnovaných bydlení, architektuře a designu.
 
Investovaný čas a peníze, se vám bohatě zúročí, budou-li váš byt a jeho dispozice „aktuální“ a praktické i po letech jen za cenu kosmetických úprav, do nichž se vlastně pustíte s radostí, z rozmaru a pro zábavu.
ab
ab
ab
ab
ab