Kategorie

Bydlení ve stylu Provence?

Bydlení ve stylu Provence?

Byli jste na dovolené v jihovýchodní Francii a chtěli byste si trochu vzít k sbě domů? Co zkusit bydlení ve stylu Provance?

Kuchyně ve stylu provence

Atmosféra Provence nelze zaměnit a nelze ji ani zapomenout. K přenesení atmosféry může stačit například už jen typická vůně levandulí anebo její barvy. Stejně tak je Provence posetá starobylými kamennými domy a platanovými alejemi.

 

Pokud chcete tento styl přenést do svého domu, ale nevíte jak, začněte jednoduše - nic totiž nezkazíte použitím kamene. Můžete mít kamennou zeď, podlahu nebo třeba i strop. Stejně dobře pak funguje i bíle natřené dřevo. 

Obývák ve stylu provence

Styl Provence je sice zdobný, ale rozhodně to nepřehánějte s množstvím. Všeho moc škodí a zde to platí dvojnásob! Ideálně si tedy vyberte jednu barvu (může to být právě ta levandulová), do které sladíte interiér a pak už budete přidávat jen vhodné doplňky. Kromě levandulové to může být například žlutá, modrá či zelená. Platí obecné pravidlo, že pestré barvy jsou pro tento interiér vhodnější.

Nábytek ve stylu provence

Stejně tak se nebojte romantických vzorů, například na polštářích, dekách. Ideální jsou vzory květinové. A protože Provance je francouzský "venkov", nebojte se vybírat věci, které na první pohled nepůsobí moderně a nezáří novotou. Vybírejte nábytek venkovského stylu, dodá interiéru na autenticitě a vy si budete připadat jako ve Francii. Kromě dřevěných kousků můžete sáhnout i po kovovém nábytku. 

Koupelna ve stylu provence

Výrazným a dekorativním prvkem jsou v tomto stylu také lampy. Nebojte se mít klasické závěsné, žádné moderní stojící na zemi. Stejně tak platí, že nemusíte vše uklízet tak, aby to nebylo vidět. Takže například poličky můžete mít otevřené, ať jsou věci v nich vidět, stejně tak u nádobí nemusíte mít strach, že návštěvu pohorší, neschovávejte ho do šuplíků, nechte ho srovnané na očích.

 

A co se týče koupelny? Té nejlépe sluší samostatně postavená vana, květiny jako dekorace, fialkový nádech a ručníky? Ty klidně nechte tak, aby byly vidět.

ab
ab
ab
ab
ab