Kategorie

Bydlení na americký způsob – luxusní rezidence v Česku

Už i u nás se můžeme čím dál častěji setkat s bytovými objekty poskytujícími nadstandardní služby, což bylo doposud k vidění spíše v západních vyspělých zemích.
 

Krize sice stále otřásá Českou republikou, ovšem to nic nemění na tom, že stále existuje dostatek lidí schopných investovat do svého bydlení nemalé peníze. Ne všichni ale mají čas a chuť starat se o velký dům, řešení nachází právě v prostorných, luxusních rezidencích.

 

Rezidence Sacre-Coeur

 
Pro přiblížení, jak taková rezidence vypadá, vám uvedeme novou rezidenci Sacre-Coeur, jejíž slavnostní otevření proběhlo v září v Praze. A redakce Světa bydlení si to nenechala ujít!
 

Projekt Firmy SATPO

 
Firma SATPO se již před šesti lety pustila do velkolepého a náročného projektu. Dala si za cíl postavit v atraktivní části Prahy moderní obytnou budovu, která svým obyvatelům poskytne to největší pohodlí. Stalo se tak nedaleko zahrady Kinských a nádherného benediktinského kláštera. Stavba se poněkud protáhla, ovšem z velmi ušlechtilých důvodů. Architekt projektu (Ing. arch. Jan Schindler) nechtěl nijak narušit okolní prostředí, kterému vévodí právě benediktinský klášter. Místo terasovitých domů proto navrhl sice moderní budovu s ocelovou konstrukcí, která však přesně zapadá do terénu a nesnaží se násilně vévodit okolním budovám. To ovšem neznamená, že by to byla stavba z architektonického hlediska nezajímavá.
 

Nabízené služby a výhody rezidence

 
Nyní přejdeme k tomu, co vlastně takováto rezidence nabízí, čím se odlišuje od paneláků, cihlových domů a podobně. Rezidence funguje trochu jako hotel. Máte k dispozici podzemní garáže, při vstupu do prostorné haly vás přivítá recepční (většinou, tato služba není k dispozici celých 24 hodin). Recepční je zde od toho, aby vyřizovala vaše speciální služby – může vám zajistit taxi, opraváře, nechat vaše věci odvézt do čistírny aj. Po celý den i noc je rezidence hlídána ostrahou i prostřednictvím kamerového systému, lupičů se tedy bát nemusíte. Navíc dveře jsou ve všech bytech bezpečnostní.
 

Dispozice bytů

 
Rezidence nabízí celkem 103 bytů (1+kk až 5+kk), od 43 do 217m² a také dva nebytové prostory (budou zde kanceláře a showroom). Každý z bytů má svá specifika, která by měla vyhovovat různým typům lidí. V rezidenci můžete počítat s několika opravdu velkorysými byty s příjemně velkými terasami a krásným výhledem na polovinu staré zástavby Prahy, zahrádkou, nechybí ani mezonetové byty. K základnímu vybavení bytů patří dřevěné třívrstvé podlahy, podlahové vytápění v koupelnách, sanitární keramika, kvalitní baterie, keramické dlažby a obklady, podlahové krytiny z tropického dřeva na terasách, balkonech a lodžiích. Ve vybraných bytech jsou instalovány videotelefony a klimatizace. Obyvatelé se budou jistě těšit také z vysokorychlostního internetu. Ostatní už si zařizuje majitel bytu dle svého vkusu. Vybavení některých bytů počítá s rodinami s dětmi – dvě koupelny i WC v bytě zde nejsou ničím výjimečným. Samozřejmě jsou součástí i menší byty počítající spíše s mladými, bezdětnými páry či s jednotlivci.
  

A jaká je cena za nadstandard?

 
Průměrná velikost bytu v rezidenci Sacre-Coeur je 95m², přičemž cena za m² se pohybuje od 74 000Kč do cca 90 000Kč (záleží na dispozici bytu – velikost, umístění, přístup na terasu apod.) Za průměrný byt v této rezidenci tak zaplatíte okolo 7miliónů korun. V Praze je holt draze.
Ovšem jak jsme zjistili, většina bytů je již prodána. A novými majiteli nejsou pouze movití lidé ze zahraničí, ba naopak – více zájemců bylo překvapivě hlavně z České republiky. Byty nakupovaly i rodiny s dětmi či rodiče pro své odrostlé děti.
 
 

Slavnostní otevření

 
Na závěr pochválíme organizátory za velkolepé slavnostní otevření. Po tiskové konferenci přijelo do rezidence mnoho hostů, kteří si mohli prohlédnout ukázkový byt, v němž se podávalo výtečné sushi. Součástí slavnostního otevření, které moderoval pan Jan Čenský, byly také prohlídky několika výstav od známých i méně známých umělců. Po oficiálním otevření následoval zajímavý kulturní program – módní přehlídka, zpěváci a samozřejmě raut a drinky.
Info, foto: www.satpo.cz
ab
ab
ab
ab
ab