Kategorie

Bydlení a Trendy v osvětlení interiéru: Svítící 3D luxfery X-LIGHT 3D

Poslední novinku v bydlení a osvětlení interiérů, domů a bytů představila v listopadu taiwanská firma Lei Yueh Enterprice Co.,LTD., která se inovací světelných efektů zabývá již od roku 1976. Touto novinkou jsou svítící 3D tvárnice na bázi vysoce svítivých RGB LED Diod, které získaly řadu ocenění za design. Posledním oceněním je prestižní cena „Red Dot Design Award“ za nejlepší interiérový design roku 2008.
 

Staronové osvětlení interiéru– osvícené luxfery

LUXFERY.net jako první v ČR představují  exklusivní novinku v oblasti interiérových konstrukcí ze skleněných tvárnic – X-LIGHT 3D – svítící 3D tvárnice na bázi vysoce svítivých RGB LED Diod.

Skleněné tvárnice zvané luxfery v početné části českého obyvatelstva vyvolávají vzpomínky na  socialistickou éru. Zatímco v Čechách se donedávna  tento materiál používal spíše s rozpaky a nedůvěrou, v cizině jej neustále vyvíjeli k lepšímu.

Na jaké bázi osvětlení funguje?

Skleněná tvárnice X-LIGHT je založena na programu standardních skleněných tvárnic v matném provedení formátu 19x19x8 systému VERRALIA, u kterých je jejich vnitřní prostor nasvícen třiceti vysoce svítivými RGB LED diodami zapojenými do modulu. Díky speciální konstrukci tvárnice se při rozsvícení dosahuje originálního efektu. Základní nabídka obsahuje šest základních barev (modrá, červená, studená bílá, teplá bílá, zelená a žlutá), ovšem díky technologii RGB si můžete se světly vyhrát dle libosti - změnit barvu osvětlení, regulovat intenzitu a způsob změny barev lze jednoduše pomocí elektronického modulu s dálkovým ovládáním.
 
Světelné luxferové přepážky; foto: Luxfery.net

Nabídka skleněných tvárnic a luxfer

Tvárnice X-LIGHT  se nabízejí ve dvou provedeních: v lesklém a matném. Uplatnění najdou především jako interiérový designový prvek navozující zcela jedinečnou světelnou atmosféru. Luxfery usazené ve světelných stěnách vyráží dech už na několika místech ve světě. Nejen jako oživující efekt, ale také jako zajímavý stavební  prvek mohou působit v hudebních podnicích, restauracích, módních salónech, ale i v jiných komerčních interiérech a veřejných prostorách.
Efektní barové pulty ze svítících skleněných tvárnic; foto: Luxfery.net

Výhody luxfer systému X-LIGHT

  • Hlavní předností je velmi nízká spotřeba energie, jedna tvárnice vyžaduje pouze 0,05W, což je mnohem méně než u ostatních spotřebičů v domácnosti.
  • Díky velmi bezpečnému napájecímu napětí je instalace světélkujících luxfer skvělá příležitost k oživení koupelny, bazénu, sociálního zařízení a podobně.
  • Možnost dodat místnosti zcela novou tvář, barvu osvětlení je ale možné přizpůsobit interiéru.
  • Velmi snadná montáž.

Pestrá nabídková škála barev světelných luxfer; foto: Luxfery.net

Průběh montáže svítících luxfer

Konstrukce z tvárnic si můžete snadno sestavit sami. Každá tvárnice je opatřena konektorem, k celé stěně je dodáván systém propojovacích kabelů s konektory, které jednoduše propojíte při výstavbě. Samotné luxfery je nejlepší sestavit pomocí systému Ezylay silikon. Tento systém je jediným rozebíratelným, stavebním systémem pro luxferové stěny, kam lze vkládat LED diodové pásky. V případě poruchy lze LED diodový pásek vyjmout a vyměnit. Ezylay komplet obsahuje rám, do kterého se tvárnice postupně vkládají a připevňují silikonem. Přesný postup montáže lze vyhledat na internetu.
Montáž světelných luxfer; foto: Luxfery.cz

Důležitá upozornění pro zájemce o luxfery

  • Luxferové stěny nejsou nosnými příčkami!
  • Neusazujte luxfery na podlahy se zabudovaným podlahovým topením, rozvody vody, kanalizace apod.
  • Skleněná luxferová stěna je těžší než cihlová. Pokud se nestaví v přízemí nebo v novostavbě s betonovou podlahou, je zapotřebí se poradit se statikem.
  • Stěnu je nutné realizovat už během hrubé stavby, nelze ji totiž usazovat na plovoucí podlahy, PVCparkety apod. Takto upravené podlahy by se pod váhou stěny zničily.
  • Luxferovou stěnu nemontujte při teplotě nižší než 10°C.
Nabídka firmy Luxfery.net; foto: Luxfery.net

Údržba luxfer

Skleněné tvárnice se udržují jako běžné skleněné prvky. Po určité době lze tvárnice opět rozzářit použitím roztoku (doporučován je XINTEX). Spáry lze v případě zašpinění přebrousit smirkovým papírem.
 
Efektní barové pulty ze svítících skleněných tvárnic; foto: Luxfery.cz

Cena svítících luxfer

Cena samotných tvárnic se pohybuje v širokém rozpětí, záleží na barvě, tvaru, rozměru. Jeden kus můžete pořídit za 70kč, ale i za 700kč. Za luxfery již zasazené do panelu zaplatíte od 350 do 390 Kč za kus, opět záleží na typu tvárnic.
 
Foto a info: Luxfery.cz www.luxfery.cz
Titulní fotografie, foto a info: Luxfery.net www.luxfery.net
ab
ab
ab
ab
ab