Kategorie

Buďte ranní ptáče s našimi jednoduchými radami

Za nepříjemná rána často může špatný přístup ke spánkovému režimu. Pokud chcete vstávat spokojenější a rychleji začít kreativně přemýšlet, bude to chtít malou přípravu.

Dostatek spánku

Rozumí se to samo sebou, ale je třeba to zdůraznit: Když půjdete spát v půl druhé, ranní ptáče z vás udělají snad leda některé nebezpečné a většinou nelegální substance. Soustřeďte se tedy na to, abyste si na spánek skutečně udělali čas. Neodkládejte práci na později, vypněte počítač nejméně několik hodin před spaním a raději si lehněte do postele s knihou, u které se dobře usíná.

Ráno začíná večer

Pro každého z nás znamená ráno spoustu drobných úkonů, které dohromady zaberou určitý čas. Většinu z nich ale můžete začít už den předem. Zkuste si například připravit věci na snídani, vybrat oblečení, které si ráno vezmete, naskládat do myčky nádobí, kterému byste se jinak museli věnovat.

Seznamy, seznamy, seznamy

Někdo se bez nich neobejde, jiný si na ně těžko zvyká, ale jisté je, že seznamy pomáhají. Díky nim si utřídíte, co je skutečně důležité, a co ne, rozhodnete, co spěchá, a co by naopak mohlo počkat. Neváhejte udělat si seznam i v případě, že nemáte zase tolik úkolů. O to uspokojivější bude, když je všechny úspěšně odškrtnete.

Aspoň malý úklid

Ne, nechceme po vás, abyste před spaním gruntovali. Stačí srovnat pár věcí, které jsou nejvíc na očích, soustředit se třeba jen na malou plochu nebo určité místo. Platí to zejména pro ložnici, ale i pro kuchyni a další místa, která tvoří dějiště vašich ranních rituálů. Narovnejte něco malého ve svém životě a bude se vám vstávat lépe.

Jak na to s fyzickou aktivitou?

Platí, že byste neměli cvičit nebo dělat nic jiného fyzicky namáhavého těsně před spaním (i když samozřejmě existují výjimky). Tvrzení, že je dobré se na noc trochu unavit, už se poněkud přežilo. Ideální je fyzická aktivita dvě až tři hodiny předtím, než se odeberete ke spánku. Pak může skutečně pomoci a pokud je to nutné, stihnete i krátkou sprchu.

ab
ab
ab
ab
ab