Kategorie

Buďte barmanem letošního léta!

Buďte barmanem letošního léta!

Namíchejte přátelům jednoduché, ale výborné alkoholické drinky, které jsou na léto jako dělané. Jejich výhodou je fakt, že k nim nepotřebujete mnoho ingrediencí ani třepat šejkrem. Zkrátka v tomto případě naprosto platí, že v jednoduchosti je krása.

Gin tonic nikdy nezklame

 

Do sklenice dejte kostky letu a nalijte přes ně 50 ml ginu a následně dolijte tonicem. Pokrájejte na kolečka citron, grep a limetku, nebo tenký plátek okurky, který uříznete pomocí klasické škrabky.

 

Tip, který platí pro všechny naše drinky: Koktejl míchejte opatrně, aby vám z něj neuteklo zbytečně moc bublinek.

Cin Cin!

 

Cinzano Ginger: Sklenici naplňte kostkami ledu, přidejte 1 díl Cinzana Rosé a 2 díly Kinley Ginger. Přidejte plátek citronu nebo zázvoru.

 

Cinzano Rosé: Do sklenice nasypte kostky ledu a přilijte 1 díl Cinzano Bianco s 2 díly Róse Tonic. Dolaďte pomocí sladkého čestvého letního ovoce.

 

Cinzano Tonic: Opět začněte kostkami ledu, potom použijte 1 díl Cinzano Extra Dry a 2 díly Kinley Tonic Water. Jako ozdobu použijte okurku.

Mojito s vůní malin

 

Do vyšší sklenice dejte nakrájenou půlku limetky a přisypte 1 lžíci třtinového cukru. Poté přidejte maliny a lístky máty. Vše lehce podrťte a vsypte led. Zalijte 45 ml kubánského rumu a dolijte sodovkou.

Sangria jako ve Španělsku

 

Nejprve svařte 2 lžíce cukru a cca 2 lžíce vody, dokud se cukr zcela nerozpustí. Do džbánu pak nalijte červené víno a přidejte k němu šťávu ze tří pomerančů a jednoho citronu.

 

Oloupejte dvě broskve a nakrájejte je na kostičky. Přidejte je do džbánu a přimíchejte také rozvar z cukru. Zamíchejte a nechte dvě hodiny při pokojové teplotě, aby se chutě propojily. 

 

Před podáním nasypte do džbánu led, aby byl nápoj osvěžující.

ab
ab
ab
ab
ab