Kategorie

Box House – se stavbou nosné konstrukce získejte rovnou interiér!

Box House – to je nová možnost výstavby nízkoenergetického domu, sestaveného z modulů – boxů, jež jsou zhotoveny v továrně a jsou spojovány k sobě tak, aby tvořily nosnou obvodovou konstrukci stavby.
 

Box house na principu skládání boxů - modulů

Při výstavbě způsobem skládání boxů neboli modulů, můžete ušetřit oproti klasickým novostavbám. A ještě k tomu rovnou budujete interiér v podobě vestavěného nábytku, se kterým můžete podle libosti různě kombinovat a interiér tak měnit podle potřeby.

Jak vypadá taková konstrukce

Moduly neboli boxy jsou tvořeny dřevěnými a ocelovými prvky. Následně se na sebe vzájemně napojují boxy, které tvoří pevnou konstrukci. Takto se stavbou obvodových vnitřních stěn můžete tvořit interiér domu v podobě vestavěného nábytku. Stavební postupy s moduly se dají různě kombinovat. Základní rozměr takovéhoto modulu  je 800x600x3000 mm.

Hlavní myšlenka – postavit si rovnou obyvatelný domov

Hlavní myšlenkou tohoto stavebního postupu je, že již není třeba stavět zdi, ale rovnou domov, a to i s interiérem. Jednotlivé boxy jsou kotveny na železobetonový základ. Boxy – moduly můžete ponechat uzavřené anebo je můžete otevřít a využít k rozmístění interiérových prvků, úložných prostorů. Interiér následně můžete měnit a přizpůsobovat vyklápěním či vysouváním vystavěného nábytku dle měnících se potřeb. Jak je Vám  libo.

Výhody Box housu:

  •      Bez problémů Box House mohou využívat hendikepovaní lidé. Obvykle totiž bývají bezbariérové
  •      Celková doba výstavby je kratší než u klasického rodinného domu. Odpadají stavební „mokré!“ práce
  •      S nosnou konstrukcí stavíte rovnou interiér
  •      Dům - Box House je možné okamžitě obývat
  •      Vaší fantazii se zde nekladou meze. Interiér si můžete utvářet dle libosti a měnícím se potřebám.
  •      Box House je nízkoenergetický dům, jedná se o zděné stavby či dřevostavby. Vyhovuje tepelně technickým požadavkům.
  •      Cena Box Housu se pohybuje od 15 000Kč/m2
Touto technikou stavebního systému se v České republice zabývá stavební firma MERA TRADE a její tým designéru Sense of living.
Foto a info: Sense of living, www.senseofliving.cz
 
ab
ab
ab
ab
ab