Kategorie

Bílé prádlo můžete mít i bez chemie

Není nad to zachumlat se večer do sněhobílých voňavých peřin. Jak ale dosáhnout toho, aby skutečně zůstaly bílé? Neinvestujte do drahých prostředků, máme pro vás účinné domácí triky.
Občas jsou na zažloutlé, seprané bílé prádlo krátké i sebelepší prací prostředky. Chcete-li docílit opět běloskvoucích prostěradel či ubrusů, zkuste recepty našich babiček.

Pomocník č. 1: Citron

Natočte do umyvadla horkou vodu, přidejte na kolečka nakrájený citron a vložte do směsi požadovaný kousek prádla. Nechte máčet jednu až dvě hodiny a poté vyperte jako obvykle. Jestliže tahle základní citronová lázeň nebude stačit, zkuste „přitvrdit“. Uvařte hrnec vody, nechte trochu zchladnout a poté přidejte prádlo a plátky citronu (tento postup samozřejmě platí pouze u tkanin, jež se neponičí vysokými teplotami) a nechte namočené přes noc. Poté znovu vyperte.
Přečtěte si další články z magazínu www.bety.cz: Nestárnoucí styly pro váš domov Jak zatraktivnit byt pro zájemce o pronájem

Pomocník č. 2: Bílý ocet

Přidejte 125 až 250 ml bílého octa přímo k pracímu prostředku. Ocet prádlo nejen vybělí, ale také zjemní.

Pomocník č. 3: Slunce

Pamatujete si na staré filmy či pohádky, v nichž některá z postav chodila kropit bílé prádlo na louku či zahradu? Nepodceňujte sílu slunce jeho schopnost bělit prádlo. Samozřejmě nemusíte pobíhat před domem s konví vody, stačí pověsit mokré prádlo na šňůru či věšák na přímém slunci. Foto: www.thinkstockphotos.com
ab
ab
ab
ab
ab