Kategorie

Bezpečnostní dveře ochrání vás i váš majetek

Zdaleka nejčastějším způsobem vloupání do bytů je vloupání přes obyčejné vstupní dveře. Zloději tento způsob násilného vniknutí do objektů volí ve většině případů.

Přízemními okny vnikají zloději do objektů "pouze" v 16 procentech případů, v 11 procentech případů volí sklepní okna nebo vikýře a každý desátý bytový zloděj nás navštěvuje přes balkónová okna a dveře.

Výhody bezpečnostních dveří

Mezi nejvyhledávanější vlastnosti bezpečnostních dveří patří zvuková neprůzvučnost až do 40 dB. Nezbytnou vlastností moderních bezpečnostních dveří je jejich protipožární odolnost. Do panelového bytu jsou to nejčastější dveře s odolností 30, 45 nebo 60 minut. Z hlediska ochrany před vytvořením duplikátu klíče nepovolanou osobu je podstatné, že další klíče je možno přidělat pouze ve specializovaných firmách. K přidělání klíčů je nutné mít s sebou originální klíč, bezpečnostní kartu vložky a občanský průkaz.

Šest úrovní zabezpečení

Podle úrovně zabezpečení se bezpečnostní dveře dělí do šesti kategorií, přičemž první kategorie je kategorií základní, do které se dají zařadit obyčejné dřevěné vstupní dveře. K zabezpečení bytu v panelovém domě se zpravidla doporučují bezpečnostní dveře ve třetí bezpečnostní kategorii.

Jak poznáme kvalitu?

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou vždy tuhé kovové konstrukce, s celoplošným krytím plechem, ocelovou kostrou a rozvorovým systémem. Jsou zajištěny až ve dvaceti bodech a jsou vybaveny bezpečnostní vložkou odolnou proti odvrtání. Vlastní dveře jsou rovněž vybaveny speciální ochranou vložkou a originálním rozvorovým zámkem. Bezpečnostní dveře mají povrchy z masivního dřeva, bývají také dýhované nebo z laminátu. Počet možných kombinací barev, moření, druhů dřeva, dýh, designů atd. dosahuje desetitisíců.

Bezpečnostní dveře v panelovém domě

Bezpečnostní dveře třetí bezpečností kategorie jsou celokovové dvouplášťové dveře s centrálním aktivním rozvorovým systémem zabudovaným ve vnitřní konstrukci dveří. Při zamykání dveří se vysouvají aktivní čepy do otvorů v zárubni. Čepy jsou rozmístěny po obvodě dveří tak, aby poskytovaly optimální ochranu proti násilnému překonání. Rozvorový mechanismus je ovládaný centrálně přes bezpečnostní vložku, která je chráněna bezpečnostním kováním. Výplň tvoří příčná ocelová výztuha a vložka s tepelně-zvukovými izolačními vlastnostmi.

Montáž bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře se montují do zpevněných typizovaných zárubní, přičemž je možno využít i původní zárubeň. Nenápadný a estetický vzhled dodávají dveřím použité povrchové úpravy z dřevovláknitých desek s laminátovou vrstvou, která zabezpečuje povrchu dveří odolnost vůči mechanickému poškození. Povrchová úprava dveří je provedena z desek s tvrdou dekorativní vrstvou, odolnou proti chemickému a mechanickému poškození. Povrchy dveří lze čistit běžnými čistícími prostředky.

ab
ab
ab
ab
ab