Kategorie

Bezpečná kuchyň

Pro naše nezbedné ratolesti je kuchyň jednou z nejnebezpečnějších místností v bytě. Obsahuje spoustu horkých a ostrých předmětů, o které je snadné se poranit. Výrobci nábytku i spotřebičů na to myslí a připravili řadu opatření, které děti ochrání.
Aby se mohly naše děti bezpečně pohybovat po celém bytě, zvláště po kuchyni, existuje mnoho důmyslných ochranných prvků nábytku i kuchyňských spotřebičů. Přinášíme vám nejzajímavější nápady.

Funkce Twistpad od firmy Siemens – magnetický knoflík můžeme z varné desky odstranit a uložit jej na místo, kde na něj děti nedosáhnou

S Raiffeisen stavební spořitelnou si již dnes můžete splnit své sny. Využijte nabídku výhodných úvěrů a stavebního spoření. Spolehněte se na perfektní servis, vstřícný přístup a v některých parametrech dokonce výjimečné podmínky! Přesvědčte se zde

Ochrana spotřebičů v kuchyni

U kuchyňských spotřebičů hrozí především nebezpečí popálení, ať již o horkou plotýnku nebo o dvířka trouby. Například trojité zasklení dvířek trouby i při pečení zaručí, že se dítě nepopálí. V kuchyni jde ale především o to, aby si děti samy nespustily varnou desku nebo troubu. Tyto spotřebiče obsahují elektronické zámky, kdy senzorová varná deska je doplněna o jeden senzor dětského zámku, který je nutný držet po určitý čas, aby se deska odblokovala. Podobný princip funguje i u trub, kde je pro zámek vyhrazené buď samostatné tlačítko, nebo je třeba troubu odblokovat stisknutou kombinací různých tlačítek. To bezpečně zabrání tomu, aby dítě spotřebič spustilo plácáním ruček. Některé trouby mají ještě mechanický zámek, jakousi západku, kterou je nutné nadzvednout při otevírání dvířek. Výrobci spotřebičů šli ale ještě dál a nabízejí například novinku, kdy je možné magnetický ovládací knoflík varné desky sebrat z desky a uložit na bezpečné místo (Siemens).

Ohrádka Mivokor: Ohrádka zabraňuje dětem, aby dosáhly na sporák

Bezpečný nábytek

Nábytek představuje nebezpečí v podobě přivření prstíků do dvířek nebo přibouchnutí do kontejneru. Svým způsobem proti takovému přivření může sloužit jako vedlejší účinek mechanické dobržďování dvířek a kontejnerů, které výrobci nábytku nabízí jako komfortnější typ výsuvů. Důležité je ale zabránit dětem v přístupu k ostrým předmětům. K tomu slouží nejrůznější mechanické západky (Ikea), které je nutné otevřít, aby bylo možné šuplík vysunout. Ještě důmyslnější je způsob na principu magnetu, který drží zásuvku zavřenou a my pomocí speciální karty magnet odblokujeme (Hettich). Na všechny uvedené možnosti se při plánování kuchyně informujte u odborníků – buď v prodejnách elektrospotřebičů, domácích potřeb, nebo přímo ve specializovaném kuchyňském studiu.
ab
ab
ab
ab
ab