Kategorie

Bezbariérový dům uprostřed přírody

Zdravotní omezení je pro mnoho lidí realitou. To však určitě neznamená, že si musejí odepřít hezké bydlení ve prospěch funkčnosti.
Na první pohled se to nezdá, ale tento bezbariérový dům ve skutečnosti nebyl postaven na klíč. Jde o rekonstrukci šedesát let starého rančerského domku v Kanadě. Všechno se tu ovšem přizpůsobilo obyvateli domu, který se pohybuje na vozíku. Jedním ze základních kroků, které architektonické studio provedlo, bylo odstranění několika příček. Volný open space prostor zásadně usnadňuje každodenní život na vozíku - není nutné se stále potýkat s dveřmi a majitel domu má také snadný rychlý přehled o svém bydlení. V zájmu pohodlí a praktičnosti byly také instalovány posuvné dveře. Všechny detaily jsou navržené s tím, aby majitele nenutily ke zbytečnému manévrování na vozíku a umožnily co možná nejplynulejší pohyb po domě. Koupelna zároveň částečně slouží jako sprchový kout, protože má sprchovou hlavici zabudovanou přímo ve stropě. Pro někoho extravagance, pro člověka na vozíku velmi praktický nápad, díky kterému nemusí denně zdolávat přesun do sprchy a ven. Přesně na míru jsou také navrženy veškeré úložné prostory. Musejí pochopitelně být ve výšce, která je pro majitele snadno dostupná, vládnou tedy nízké skříňky a pod pracovními plochami je dostatek místa, do kterého je možné s vozíkem zajet.
Řešíte bezbariérové přístup Vaší nemovitosti? Požádejte o návrh schodišťové plošiny či domácího výtahu společnost GARAVENTA LIFT. 21 let zkušeností z ČR i zahraničí je pro Vás zárukou spokojenosti.
ab
ab
ab
ab
ab