Kategorie

Barvou roku 2020 bude klasická modrá! Vylaďte si podle ní své bydlení

Barvou roku 2020 bude klasická modrá! Vylaďte si podle ní své bydlení

Přemýšlíte, v jakém duchu ladit své bydlení na příští rok? My už víme, která barva bude tou TOP. Bude to odstín, který uklidňuje a vzbuzuje v nás důvěru - klasická modrá! 
 

Institut Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku. A roku 2020 bude kralovat nadčasový modrý odstín, PANTONE 19-4052 Classic Blue, který je elegantní svou jednoduchostí. Vykresluje prý oblohu za soumraku, navozuje důvěru a spojení, zdůrazňuje naši touhu po spolehlivém a stabilním základu, na kterém můžeme stavět, i když překročíme práh k novým zítřkům. Je to odstín, který symbolizuje vstup do nové dekády. A ty bývají vždy plné očekávání. 

Můžete si myslet, že modrá je barva studená a do obývacích prostor se nehodí. Opak je ale pravdou a pokud ji zkombinujete se správnými doplňky, vykouzlíte příjemné a útulné prostředí. 

 

Jestli si ani tak netroufáte, bude tento odstín skvělou volbou do koupelny. K vodě pochopitelně modrá patří. 

Když si netroufnete na modré zdi nebo velké kus nábytku, zkuste začít na malých detailech. Polštářky, kamínky, vázičky, obrazy... Zjistíte, jak krásně vás tahle barva uklidňuje. 

Pokud si na novou výmalbu přece jen troufnete, nemusíte zůstávat pouze u klasicky natřených stěn. Využít můžete nejnovějších technik, jako je třeba ombre, stěrka anebo použijte šablony či proužky. 

Už jste se rozhodli pro modrou a teď přemýšlíte, k jakému materiálu se nejlíp hodí? Doporučujeme kombinovat dřevo a sklo. Na těch vypadá tento odstín naprosto famózně. 

 

Stejně tak se hodí v kombinaci s bílou na povlečení, ozdobné polštářky nebo třeba na vlněný přehoz - ať už přes pohovku nebo na zahřátí studených nohou.

Fotogalerie

+6
+4
ab
ab
ab
ab
ab