Kategorie

Barevné truhlíky i na podzim

Náš byt v těchto podzimních plískanicích a směsici šedi může vypadat ponurně, nedovolme, abychom se podzimním depresím poddávali. Dostaňme barevnost do našich domovů. Jak na to? Co si koupit, jaká rostlina nás dostane svou krásou a zelení?

Barevné rostliny nahradí letničky

Když se letničky vyčerpají, pestrá náhrada v podobě podzimních květin je připravena. V podstatě už od srpna jsou k dostání podzimní květiny, jako měděné a žluté listopadky. Spolu s okrasnou paprikou a vrbinou (Lysimachia) nahradí fuchsie a netýkavky a vytvoří v nádobách krásné „přízemí“.

Co je podzimní květina

Podzimní květiny jsou rostliny, které nyní kvetou a většinou vydrží přes zimu hezké (například vřesy) nebo na jaře znovu vyrostou a kvetou i další rok (chryzantéma).

Vřesy v truhlíku

Na podzim bychom do truhlíků mohli dát vřesy. Jednak z důvodu, že jsou drobnější, jednak proto, že vydrží několik let a je možno je sázet do zahrádky. Často se prodávají vřesovce Erika, které jsou větší, růžovější, ale do zimy zajdou a nepřežijí do dalších let. Můžeme vřesy kombinovat různými trávami, které se prodávají v různých barvách a velikostech.

Podzimní květiny vyčarují kouzelný domov

Parádu na podzim dělají  také dvouleté macešky. Navíc z jara znovu vyraší a vykvetou. Populární jsou i rostliny Hebe, které mají různě velké listy v různých barvách, a také hezky kvetou. A doporučujeme samozřejmě chryzantémy, které mají různé tvary květů, jsou různých velikostí a září barvami přes bílou, růžovou, fialovou, červenou i žlutou.

Jak sázet podzimní květiny do truhlíků

Pokud sázíme podzimní rostliny do truhlíku, nepotřebují žádné hnojivo, protože do jara již neporostou a na jaře je nahradíme jinými. Dbáme jen na přiměřenou zálivku podle počasí. Svítí-li slunce a je teplo, zaléváme i dvakrát za týden. Prší-li nebo mrzne, nemusíme zalévat vůbec.

Sázíme podzimní květiny do záhonů

Jak postupovat? Postupujeme podobně jako u keřů a trvalek. I zde platí, že hnojit začneme až na jaře. Teď na zimu stačí živiny v půdě. V tomto případě ale dbáme na dostatečnou zálivku, aby rostliny dobře zakořenily.

ab
ab
ab
ab
ab