Kategorie

Barevná inspirace: Aby vás růžová neštvala

Barevná inspirace: Aby vás růžová neštvala
Růžová se u nás nejčastěji vyskytuje v podobě hrnečků, konviček, figurek, polštářků, deček nebo prostírání, to vše v odstínu cukrové vaty. Spojení s přeslazeně romantickými titěrnostmi je také důvod, proč mnoho lidí pova
Růžová se u nás nejčastěji vyskytuje v podobě hrnečků, konviček, figurek, polštářků, deček nebo prostírání, to vše v odstínu cukrové vaty. Spojení s přeslazeně romantickými titěrnostmi je také důvod, proč mnoho lidí považuje růžovou v interiéru za nežádoucí barvu. Buďme k ní ale spravedliví. Růžová se dá uplatnit v každém bytě a nemusí z něj udělat Barbie pokojíček. Přinášíme vám několik možností, jak použít růžovou trochu jinak.

Sytě růžový solitér

Zapomeňte na miminkovskou růžovou a zvolte v místnosti jeden výrazný prvek sytě růžového odstínu. Nekombinujte jej s kytičkovým vzorem nebo jiným drobným zdobením, jednoduše barvu přiznejte a využijte ji jako kontrast k neutrálnějšímu základu.

Ornamentální dlaždice

Na ornamentální dlažbu narazíme ve starších domech. I když už je poškozená, pořád má kouzlo. Na dlaždice s ornamenty jsme bohužel trochu zapomněli, možná jen občas v koupelnovém studiu objevíme nějakou chudší, žíhanou verzi. Přitom jsou dokonalým způsobem, jak nejen dodat švih koupelně, ale taky uplatnit růžovou, která nebude vypadat jako pro panenku.

Strategie krásky a zvířete

Růžová bude pořád růžová, a přitom ztratí na své dětinskosti, když ji zkombinujete s něčím protikladným. Na strohé, možná i saudkovsky oprýskané zdi nebo na kovovém, šedém podkladu rozhodně vynikne, ale zároveň dá každému znát, že se nesnažíte ze svého bytu udělat jeden velký dětský pokoj.

Růžová futuristicky

Vydat se můžete i přesně opačným směrem: Pořiďte si kus moderního designového nábytku v ostře růžové barvě. Minimalismus a techno nádech účinně omezí riziko, že by výsledek působil příliš romanticky. A to nejlepší? Takovéhle křeslo můžete klidně postavit do místnosti se starožitným nábytkem. Je to vtipný kontrast a místnost díky němu nebude působit moc upjatě.
ab
ab
ab
ab
ab