Kategorie

Babské rady na léto: Jak na skvrny od trávy nebo potu?

Jak mít voňavý domov? Pomocí citronů. Jak vyčistit termosku? Pomocí syrových brambor. Jednoduché a prosté, ekologické a účinné, to jsou dnešní užitečné tipy pro vaši skvělou domácnost!

Letní období s sebou přináší specifické problémy co se týče úklidu a hygieny obecně. Nemusíte si ale hned brát na pomoc drahé a neekologické čisticí prostředky. Máme pro vás tipy, jak se zbavit některých skvrn i pachů zcela bez použití detergentů.

Jak mít voňavý domov?

Voňavý domov lze mít i bez chemie. Dokážete to pomocí citronů. Omyjte je, pak okrájejte kůru v tenkých páscích. Tyto pásky pak rozdělte do misek s vodou. Nejlépe se bude aroma rozvíjet, když misky postavíte na topení nebo na chalupě na kachlová kamna
 

Jak vyčistit termosku?

Jde to zázračně snadno a bez drhnutí. Stačí vám syrové brambory. Prostě je oškrábejte, pokrájejte nadrobno a nasypte do termosky. Pak ji uzavřete a pár minut s ní pěkně třeste, skoro tak, jako byste připravovali koktejl. Brambory pak vysypte, termosku vypláchněte a kochejte se leskem uvnitř.

Jak se zbavit skvrn od trávy?

Zelenou trávu dostanete z textilu něčím kyselým. Můžete zkusit čerstvou citronovou šťávu nebo ovocný ocet. Ale postupujte opatrně, aby se nepoškodila i barva látky nebo potisk. Na bílé to ale funguje skvěle.
 

Jak vyčistit mikrovlnku?

Nakrájejte citron na plátky, vložte do vhodné misky, přilijte z poloviny vodu a vložte do mikrovlnky. Na 5 až 7 minut ji zapněte. Pak misku zase vyndejte a můžete čistit. Díky citronové páře jde špína z trouby lehce setřít hadříkem nebo houbičkou.
 

Jak odstranit žluté skvrny od potu?

Na bílém oblečení se často objeví nehezké žluté skvrny v podpaží, které je těžké vyprat. Fungovat by na ně měla přinejmenším jedna ze dvou následujících metod: Nejprve zkuste oděv namočit do teplé octové vody, chvíli jej nechat vymáchat a pak vyprat běžným způsobem. Tento postup by měl v každém případě neutralizovat bakterie. Pokud žluté skvrny zůstávají, zkuste na ně tentokrát pastu vytvořenou ze sody a malého množství vody. Nechte působit několik minut, pak znovu vyperte.
ab
ab
ab
ab
ab