Kategorie

Automatická brána do světa inteligentních domácností

Automatické ovládání žaluzií, markíz, garážových vrat, nebo vjezdové brány také patří do oblasti smart homes. Díky centrálnímu řízení dokážeme jednoduše určit, jaká okna mají být zrovna zastíněna žaluzií, nebo všechny najednou stáhnout, když odjíždíme na dovolenou.

Zvyšujeme tak nejen bezpečnost našeho domu, ale v zimě tím dokážeme snížit náklady na vytápění až o 10%. Okna totiž patří mezi místa největších tepelných ztrát budov. Výhodou centralizovaného řešení je, že pro ovládání žaluzií i vjezdové brány nám stačí jeden jediný ovladač.

Dopřejte si komfort už při cestě domů

Právě ovládání vrat patří mezi nejpopulárnější aplikace dálkového řízení. Kdo někdy otevíral vjezdovou bránu v dešti nebo sněhu uzná, že se nejedná o nic příjemného. Naštěstí na trhu existují systémy, kde jsou pohony bran řízeny motorem a jejich otevírání řešeno dálkovým ovladačem. Při příjezdu tak nemusíte vůbec vystupovat z vozu a brána se otevře pouhým stisknutím tlačítka. Pro každou polovinu brány je na jednotlivých pilířích umístěn motor, který je spojený ramenem s křídlem brány.

V zásadě existují dva typy. Pohon s kloubovými rameny méně namáhá konstrukci brány a hodí se proto pro většinu materiálů, z kterých jsou vrata vyrobena. Jeho nevýhodou může být nutnost volného prostoru za křídlem vrat, kam se skládá kloub. Varianta s přímými rameny je naopak vhodná pro robustnější konstrukce a dá se použít všude tam, kde jsme omezeni prostorem za křídlem brány. Pohon pro křídlové brány Somfy navíc díky plynulému chodu prodlužuje jejich životnost. Nehrozí ani riziko poškození automobilu, nebo skřípnutí osoby do brány. Systém rozpoznání překážky dokáže vždy spolehlivě zastavit pohyb křídla vrat. Zajímavou funkcí je i pootevření vrat v případě, že potřebujete pouze projít. Vrata se tak zbytečně neopotřebovávají. Po bezpečném uzavření brány se systém uzamkne a odolá i pokusům otevřít ji násilím.

Inteligentní ovládání budov nekončí za dveřmi vašeho domu, ale využijete ho i jako systém řízení venkovního prostředí. Přinese vám komfort, bezpečnost a ušetří náklady na vytápění.

ab
ab
ab
ab
ab