Kategorie

Aqua-therm letos o úsporách tepla, plynu, vody a vše o dotacích z programu Zelená úsporám

Nejnovější informace o programu Zelená úsporám na veletrh Aqua–therm Praha, největší akci v oblasti tepla, plynu a vody. Od 24. do 28. listopadu představí na pražském výstavišti v Letňanech kotle, klimatizace, čerpadla nebo sanitární techniku přes 300 vystavovatelů z celého světa. Poradenské středisko Státního fondu životního prostředí a jeho program Zelená úsporám, kterou doplní stánky certifikovaných firem. Vše o dotacích tak na Aqua-thermu najdete na jednom místě!
AKTUALIZOVÁNO 2013: Pokud se chcete dozvědět, na co můžete získat dotaci z Nová zelená úsporám, zjistíte to na stránkách www.jaknazelenou.cz.

Jak uspořit za teplo, plyn a vodu

Na Aqua-therm Praha míří každý, kdo hledá úspory za teplo, plyn a vodu. Novinky z oblasti vytápění, klimatizace, sanitární a měřicí techniky na něm letos představí přes 300 vystavovatelů z celého světa. Tentokrát je navíc doplní poradenské středisko Státního fondu životního prostředí (SFŽP), který přiděluje dotace z programu Zelená úsporám a stánky již certifikovaných firem. Návštěvník Aqua-thermu tak na jednom místě najde poradce, odborníky i firmy, jež mohou jeho projekt realizovat.

Poradenské středisko SFŽP A ZELENÁ ÚSPORÁM

Vedle poradenského střediska bude SFŽP pro širokou veřejnost pořádat velký seminář „Jak efektivně žádat o podporu Zelená úsporám“, na kterém budou detailně probírány nejčastější dotazy, jež na Zelenou úsporám směřují, hlavně jak správně vyplnit žádost v oblasti podpory týkající se solárních panelů, čerpadel a kotlů na biomasu.

Jak získat dotace na vytápění či zateplení

Jak získat dotace na vytápění či zateplení ale budou řešit i další přednášky a semináře, jež jsou naplánovány jako součást doprovodného programu Aqua-thermu. V rámci tradiční konference TZB 2009 se objeví například témata „Zkušenosti se zpracováváním žádostí a podkladů pro dotace, ukázky případových studií, nejzajímavější problémy řešené v poradně Zelená úsporám na serveru TZB-info.cz“ , „Technické požadavky programu Zelená úsporám“, nebo „Problematika dodatečné instalace tepelných čerpadel do bytových domů – novinka po srpnových změnách v programu Zelená úsporám“.

Solární kolektory

Probírat se ale budou i praktické věci, které se týkají nových technologií. Z téměř dvou desítek témat je to například seminář „Problematika dodatečné instalace solárních kolektorů pro ohřev teplé vody na bytové domy, návrh dimenze kolektorů a úprava navazujících technických zařízení“, či „Novinky ve využití tepelných čerpadel.“
Info: www.aquatherm.cz
ab
ab
ab
ab
ab