Kategorie

ANTIQUE přináší krásné maličkosti

Pro příznivce starožitností, ale i pro ty, kteří své blízké vždy rádi překvapí originálním dárkem, se od tohoto čtvrtka otevřou brány pražské Výstavní síně Mánes. V jejích prostorách se bude konat pravidelný veletrh starožitností ANTIQUE. Letos se návštěvníci seznámí hlavně s drobným užitým uměním z období 19. a 20. století.
Od 9. do 13. listopadu zde budou návštěvníci moct kromě tradičních komodit obdivovat i nejrůznější krásné "drobnůstky", jako jsou třeba hodinky, šperky, hrací strojky, tabatěrky či historický porcelán. A že je skutečně z čeho vybírat! Minulý rok bylo možné na veletrhu shlédnout třeba cestovní necesér (Rakousko-Uhersko, 18. stol.) v hodnotě 3 500 000 korun, jídelní servis Míšeň a další unikátní kusy.

Cestovní necesér v hodnotě 3 500 000 korun

Máte doma poklad a nevíte o tom?

Pokud máte doma blíže neidentifikovatelný medailon či tajemné starožitné křeslo, může vám návštěva veletrhu pomoct vyřešit i tuto záhadu. Součástí již 18. ročníku ANTIQUE bude opět i bezplatné odborné poradenství pro širokou veřejnost. V průběhu celého pětidenního veletrhu vám ve svých konzultačních hodinách budou k dispozici experti na vybrané komodity - starožitné hodinky, drobný nábytek a bytové doplňky, mince, šperky a malbu 19. a 20. století. "Lidé mají veliký zájem o oceňování právě menších předmětů, obrazů nebo nábytku," říká Simona Šustková, prezidentka pořádající Asociace starožitníků. "Čas od času se stane, že je před vyhozením zachráněna starožitnost v hodnotě i několika desítek tisíc korun."

Návštěvníci přispívají na charitu

Počet návštěvníků veletrhu  je běžně okolo 10 tisíc, přičemž průměrný obrat dosahuje 20 miliónů korun. I letošní podzimní veletrh má tradiční dobročinný charakter -  příjem z prodeje vybraných předmětů poputuje na charitativní sbírku.
ab
ab
ab
ab
ab