Kategorie

Ant Movie Catalog – evidence vaší filmové sbírky

V mnoha domácnostech jsou dnes již naprostou samozřejmostí DVD rekordéry, případně alespoň DVD přehrávače. Spolu s tím také narůstá počet filmových DVD, která tvoří domácí filmovou sbírku. DVD jsou mnohem praktičtější na uschovávání – vydrží více než videokazety a jsou mnohem méně náročné na úložný prostor.
V momentě, kdy již budete mít DVD takové množství, že zapomenete, který film jste si již pořídili, přichází na řadu potřeba jednoduché evidence. V době počítačů nikdo nebude dělat nepřehledné zápisky na papírek nebo do sešitu. Hledáte-li použitelné řešení dostupné zdarma v podobě programu komunikujícího česky, pak vyzkoušejte Ant Movie Catalog.

Netrapte se s vyplňováním – využijte internet

Po instalaci a prvním spuštění vám nabídne výběr jazyka, ve kterém s vámi bude komunikovat. Základním prvkem evidence je databáze, do které jsou ukládány seznamy filmů. Pro začátek si můžete otevřít vzorovou databázi, na které se naučíte s programem pracovat. Ihned si všimnete, že v levé části jsou uvedeny názvy filmů, které jste si do databáze vložili. Klepnutím na některou položku v tomto seznamu si zobrazíte podrobnější údaje v pravé části okna programu. Ke každému filmu si můžete upřesnit jeho název, jméno režiséra, zemi původu, herecké obsazení, rok výroby, délku filmu, popisek, odkaz na webové stránky a další údaje. Ke každému filmu lze vložit také obrázek. Abyste si nemuseli všechny údaje o filmu ručně vyplňovat, dovede aplikace získat tato data přímo z internetu. Českého uživatele potěší, že tato funkce pracuje i s několika českými servery zabývajícími se filmovou tématikou.

Mějte přehled o půjčených filmech

Velmi užitečnou funkcí tohoto programu je evidence zápůjček. V momentě, kdy rozpůjčujete větší množství titulů, než jste si schopni zapamatovat, dá docela práci sehnat své oblíbené tituly zpět. Zvlášť v případě, že se půjčující nemají k tomu, aby vám filmy sami od sebe vrátili. V programu Ant Movie Catalog vytvoříte seznam půjčujících a velmi jednoduše každému přiřadíte film, který si od vás odnesl. Když vám pak doma bude něco chybět, rychle zjistíte, koho kontaktovat. Jen dejte pozor na to, že půjčování filmových DVD nemusí být ve shodě s autorským zákonem.

Hodnocení

Ant Movie Catalog je povedená aplikace, kterou nebudou mít problémy používat ani počítačoví začátečníci. Do domácnosti tak dostanete povedenou evidenční pomůcku, která vám poslouží stejně dobře, jako některé placené programy, ba možná ještě lépe. Ant Movie Catalog si můžete stáhnout z níže uvedeného odkazu.
Infobox Ant Movie Catalog 3.5.0.2 open source zdarma www.antp.be/software
ab
ab
ab
ab
ab