Kategorie

Alternativa betonové podlahy: suchá plovoucí podlaha s izolačním podsypem

Alternativa betonové podlahy: suchá plovoucí podlaha s izolačním podsypem
Rekonstruujete dům nebo chalupu a chystáte si také na rekonstrukci podlahy? Pak jste možná narazili na fakt, že nestačí vyměnit jen svrchní vrstvu, ale je nutné podlahu vyměnit včetně podkladu.
To s sebou však může nést jeden závažný problém a to, že stropy obvykle nelze moc zatěžovat, protože jejich nosnost je zejména u starších domů nízká. Na překážku mohou být i mokré procesy a z těchto důvodu se nehodí klasické betonové podlahy. Naštěstí existuje řešení v podobě suchých plovoucích podlah.

Nízká hmotnost materiálu a další klady

Suchou podlahu lze velmi jednoduše zkonstruovat za pomocí podlahových desek, které se pokládají na připravenou podkladní vrstvu. Ovšem takový podklad musí být dokonale rovný. Beton, ani stěrka ale nejsou z výše zmíněných důvodů vhodné. K dispozici je však materiál, kterým podlahu perfektně vyrovnáte bez kapky vody. Materiál se jmenuje Liapor (keramické kamenivo vyráběné vypalováním a expandováním přírodního jílu)  a dodává se v různých frakcích (průměrech). Pro suchý podsyp podlah se hodí frakce 1 - 4 mm. Konstrukční výška podsypu by měla být minimálně 2 cm. Naopak celkovou výškou podsypu nejste vůbec limitováni. Je dobré vědět, že pomocí Liaporu lze řešit zásyp v dřevěných trámových, betonových i keramických stropních konstrukcích.

Rychlé vyrovnání podlahy bez kapky vody

Video z realizace podlahy pomocí Liaporu Postup práce je jednoduchý. Stará podlaha se nejprve zbaví nečistot. Na připravený povrch se položí separační netkaná geotextilie. Následně se provede zásyp Liaporem do potřebné výšky. Pozor! Na povrchu nelze pochopitelně chodit, ale můžeme přes zásyp dát provizorní dřevěné desky - kvůli manipulaci. Zásyp se zarovná a zhutní dřevěnou latí a můžete pokládat podlahové desky. Logicky je nutné postupovat od nejvzdálenější zdi směrem ke dveřím. Desky se pokládají systémem pero - drážka, takže je vhodné je pro jistotu slepit a prošroubovat – tím se dosáhne potřebné tuhosti podlahy. Důležité je nezapomenout na dilatační pásky kolem obvodových zdí. Na závěr se spoje na podlaze přetmelí a můžete pokládat finální vrstvu - koberec, plovoucí podlaha, dlažba apod. K pozitivním vlastnostem takto udělané podlahy s podsypem z Liaporu patří rychlost, která je s betonovou podlahou nesrovnatelná. Liapor má velmi zajímavé akustické vlastnosti, takže přináší do interiéru akustický komfort. To vše za přijatelnou cenu. Pro bližší informace o Liaporu navštivte web výrobce www.liapor.cz. Materiál zakoupíte také on-line z pohodlí svého domova v e-shopu obchod.liapor.cz.
ab
ab
ab
ab
ab