Kategorie

Aby váš nábytek přežil Silvestra bez poskvrny

I malá oslava může napáchat velkou škodu. Nebo malou škodu, ale takovou, která zamrzí. Přečtěte si pět rad, jak docílit toho, aby váš byt přečkal Silvestra bez úhony.

1. Čas na levnější textil

Nenechávejte nábytek úplně odkrytý, ale použijte takový textil, kterého vám nebude příliš líto. Co nejvíc plochy zakryjte podnosy a recyklovatelnými tácky.

2. Systém ostrůvků

Na rozdíl od štědrovečerní tabule je pro silvestrovskou (a každou jinou) párty ideální, když se lidé rozptýlí po místnosti. Strategicky určete několik zón, kde je možné vzít si občerstvení nebo odložit sklenku, a vaši hosté nebudou muset odkládat víno na televizi nebo s ním pochodovat přes celý obývák ke konferenčnímu stolku.

3. Plasty!

Samozřejmě ne ty na jedno použití. V kvalitním plastu se dnes už dá koupit spousta krásného nádobí včetně průhledných i jednobarevných sklenic na víno. Ideální pro každou oslavu.

4. Povrchy ošetřete předem

Ještě než hosté zazvoní u dveří, použijte speciální lešticí a ochranné přípravky na dřevěný nábytek, kožené potahy a další povrchy, které by se mohly snadno poškodit. Díky tomu nebudete muset trnout při každém drobném škrábnutí vidličkou nebo podpatkem.

5. SOS pro skvrny

Mějte po ruce následující věci: sůl, líh, čisticí prostředek na bázi enzymů, papírové utěrky a čisté textilní utěrky.

ab
ab
ab
ab
ab