Kategorie

Aby byl i pronájem domovem

I bez vrtání do stěn a bourání příček je spousta možností, jak si bydlení přizpůsobit. Chcete, aby váš pronájem nevypadal jako pronájem?

Možná tu zůstanete rok, možná pět let. Záleží na tom, jak budete vycházet s domácím a jaké budou vaše potřeby a nároky. Pronájem ale nikdy nebude váš, takže máte jen omezené možnosti, jak si jej zvelebit. Co se nabízí?

Investujte do zařízení

U pronájmu si nikdy nemůžete být stoprocentně jistí, jestli se během příštího měsíce nebudete muset sbalit a jít o dům dál. Pokud tedy investujete, investujte do věcí, které jsou přestěhovatelné. Kožená pohovka. Kvalitní elektronika. Hedvábné povlečení. Podobné jednotlivosti nakonec stejně nejvíce ovlivní celkový dojem z bytu. Možná ještě několik let nebudete bydlet ve vlastním, ale už teď můžete svůj budoucí vysněný domov pomalu zařizovat.

Vzory povoleny

Obzvlášť pokud Pokud bydlíte v pronajatém bytě, dá se předpokládat, že jste maximálně mladšího středního věku a nemáte ještě nepřekonatelnou touhu se usadit. To zároveň znamená, že se nebráníte troše excentričnosti, zvlášť pokud se dá projevit bezpečným a zábavným způsobem. Estetickou odpovědí na vaše rozpoložení jsou výrazné vzory. Není to nic, co by se nedalo v případě potřeby změnit, ale zachytí to náladu vaší bezstarostné životní fáze. Zkuste se zaměřit na jednu akcentní plochu v bytě nebo v konkrétní místnosti, například dveře, závěsy, skříň a podobně. Vyhrát si můžete s textilem, tapetou nebo rovnou s barvami a štětcem.

Nebojte se barev

Když už mluvíme o barvách, i pro ty je právě teď ideální příležitost. Zkoušejte, testujte, objevujte nové kombinace a nemějte strach pustit se i do ručních prací nebo výtvarných projektů. Platí totéž co pro vzory: Zkuste si vybrat výraznou plochu v interiéru, kterou pojednáte barevně. Dobře vypadá například barevná stěna hned naproti vchodovým dveřím, jeden zářivě barevný kus nábytku jako excentrický solitér.

Žijte v pralese

Ano, pokojové rostliny nejsou pro stěhování právě ideální a nepatří tak mezi logické volby do pronájmů. Způsob, jakým pozmění a zútulní interiér, je ale neopakovatelný. Málo platné, nic tak nevzbudí dojem zabydlenosti jako živé organismy v bytě (ideálně ne z řádu roztočů nebo nezvaných hlodavců). Když na stěhování přece jen dojde, část rostlin určitě můžete rozdat sousedům, přátelům a známým. Do té doby vám ale pomohou udělat z nehostinného bytu vaši vlastní domácí džungli. A co víc, dokáží pozvednout i starý nevzhledný nábytek, kterého se váš domácí za nic nechce vzdát.

ab
ab
ab
ab
ab