Kategorie

A jsou tady Vánoce, zdobíme byt

Jak mít dokonale vyzdobený byt za málo peněz? Svět bydlení Vám poradí, jakou zvolit výzdobu, do čeho investovat, jaké svíčky, živé květy, chvojí, ikebanu, jmelí, co je potřeba? Klidně všechno.
 

Jaké barvy jsou letos moderní

Letos je moderní barva červená a také fialová, což je klasická adventní barva. Na druhou stranu, jakoukoliv barvu vánočních doplňků zvolíme, a ta se nám bude hodit k interiéru, máme vyhráno. Byt bude působit útulně, zajímavě, vyzdobeně a hlavně svátečně.
 
Poslechněte si rozhovor o nádherné předvánoční atmosféře, o kráse příprav s adventními věnci, o zdobení večerního stolu na Štědrý den. Také o zdobení na Nový rok a o výběru živých květin s floristkou a majitelkou květinářství v Ostravě – Hrabůvce, paní Ivanou Čihánkovou. Soubor naleznete ve formátu mp3 pod článkem.
 

Čím začít a kdy

Začněme  Adventem. Ten už je sice pryč, ale proč výzdobu ještě nedohnat. Adventní věnce slouží jako první impuls toho, že jsou tady Vánoce.
S vánoční výzdobou bychom se měli jako první zaměřit na vstup. Vstupujeme do bytu nejen my, ale také návštěvy. Na dveře stačí zavěsit věneček, větvičku, jmelí, udělat si svou vlastní dekoraci, která by hned u dveří naši návštěvu uvítala a svátečně naladila.
 

Vánoční hvězda

Nesmíme zapomenout koupit řekněme symbol Vánoc, tj. vánoční hvězdu. Kvete nádhernými červenými listy, je dekorativní, dá se použít samostatně nebo v květinové vazbě, vypadá moc hezky.
 

Chvojí

Chvojí je pro vánoční svátky velice podstatné, používá se jako doplněk či jako kombinace, kdy můžeme živé kytice prokládat chvojím, dále pak nejrůznějšími zlatými či stříbrnými prvky. Opět musíme podotknout, že záleží na interiéru. Někomu se více budou hodit zlaté doplňky, jinému zase stříbrné.

Naše tipy na netradiční kytičky

Každou ženu o svátcích potěší kytička udělaná z tulipánů, sasanek, bouvardií a anturie. Vypadá moc krásně, a pokud takových malých kytiček dáte hned několik, obdarovávaná žena bude jistě mile potěšená.Neváhejte a informujte se ve svém oblíbeném květinářství.
 

Jak vyzdobit stůl na Štědrý den

Při výzdobě štědrovečerního stolu nesmí chybět živá kytka. Bez ní by stůl byl prázdný, neúplný. A přesto, že jste ji třeba v minulosti neměli, zkuste si ji koupit. Velikost záleží na stole, na kterém bude kytička, či ikebana ve vánočním stylu se svíčkou, živými květy, s chvojím a zlatými či stříbrnými doplňky, postavena. Na malý stůl patří menší kytička, většímu bude slušet větší.

Proč je dobré mít dvě živé kytičky či ikebany

O svátcích je dobré mít dvě živé kytky či ikebany, a to z toho důvodu, že výzdoba stolu by se měla přizpůsobit denní době a podávanému jídlu. Pokud si ke stolu sedneme odpoledne a dáme kávu a cukroví, výzdoba by měla být jednodušší. Samozřejmě ke štědrovečerní večeři pak výzdoba mnohem bohatší. Večerní vánoční atmosféra je jiná, tabule je slavnostnější.
 

Výzdoba na Silvestra a na Nový rok

K Silvestru patří spíš konfety, petardy, světlice a rachejtle. Na Silvestra tedy bez kytek, zato na Nový rok by živá kytka určitě neměla chybět. Opět je symbolem slavnostní tabule, člověka pěkně naladí, budeme se cítit svátečně a příjemně.

Jaký druh kytice?

Jaký druh kytice zvolíte je v podstatě jedno.Každému, co se líbí. Může být chryzantéma, ta dlouhodobě vydrží, různé frézie, nedoporučujeme růže, ty jsou choulostivé. Pěkné jsou také lilie, případně gerbery.
 

Doporučujeme

Určitě nezapomeňme na purpuru, ta krásné provoní byt. A také nejrůznější vánoční vůně, případně aroma lampa s olejíčkem určitě purpuru vynahradí, byt nádherně provoní a navodí vánoční atmosféru.
ab
ab
ab
ab
ab