Kategorie

7 originálních butikových hotelů, které stojí za návštěvu

7 butikových hotelů, které stojí za návštěvu
Butikové hotely se od těch tradičních liší především designovou jedinečností a menší velikostí. Nabízejí 10 až 100 pokojů a jsou osobitou alternativou k uniformní podobě hotelových řetězců. Funkci ubytovacích zařízení posouvají o laťku výš, kromě nových poznatků si navíc z cest přivezete i další zážitek – příjemný pocit z krásného interiéru a hotelového servisu, kde o vás bude postaráno s maximální péčí. Obecně jsou butikové hotely čím dál oblíbenější, jen v Praze jich aktuálně najdete kolem 15. Pokud nemáte hluboko do kapsy, chcete se nechat během cestování překvapit a dopřát si luxusní ubytování, které jen tak někde nenajdete, je to ideální volba.
Casa Malca

Ten, kdo sleduje seriál Narcos, by si neměl nechat ujít možnost ubytovat se v jednom z bývalých sídel drogového magnáta Pabla Escobara. Americký obchodník s uměním nechal předělat pevnost Casa Malca na luxusní ubytovací zařízení. Objekt navíc zdobí umělecká díla od respektovaných autorů, jako jsou například Jean-Michel Basquiat nebo Kaws.

casamalca.com
G-Rough Hotel

Pro hotel G-Rough na římském náměstí Piazza Navona je charakteristický koncept „Made in Italy“. Najdete tu ukázkovou přehlídku těch nejlepších italských designérů s tradicí sahající až do 30. let. V pokojích plných artefaktů si tak hosté mohou připadat jako v muzeu umění.

Emblem Hotel

59 pokojů dotažených do posledního detailu, to je Emblem Hotel v Praze. Kromě moderního vyšperkovaného interiéru tu na hosty čeká střešní terasa, spa, posilovna, salonek, herna a jeden z nejlepších steak housů ve městě.

emblemprague.com
1 Hotel Brooklyn Bridge

Z letos otevřeného 1 Hotel Brooklyn Bridge budete mít Brooklynský most jako na dlani. 194 pokojů navrhli newyorští umělci opravdu pečlivě. Mezi materiály převládá kůže, dřevo, mramor, biobavlna a sklo. Hotel u řeky East River je navíc nejen krásný, ale také šetrný k životnímu prostředí. Celý objekt je poháněn větrnou energií, můžete si tu půjčit Teslu nebo zakoupit umělecký kousek z čistě přírodních materiálů.

1hotels.com/brooklyn-bridge
Autor Rooms

Studio polských designérů Mamastudio v centru Varšavy otevřelo 4 pokoje ve 4hvězdičkovém standardu. Eklekticky zařízený interiér si vzali na starost místní umělci a architekti. Všechny pokoje mají společný obývací pokoj, knihovnu, terasu a kuchyň. Majitelé tak chtěli hostům poskytnout prostor pro setkávání a navazování nových kontaktů. Nový typ ubytovacího projektu vyplňuje mezeru mezi levnými hostely, soukromým ubytováním a luxusními hotely.

autorrooms.pl
ION Adventure Hotel

ION Adventure Hotel v islandském Nesjavelliru nabízí – stejně jako celá země ohně a ledu – opravdu mnoho. Můžete tu v klidu pozorovat polární záři, vyrazit na trek, jít si zarybařit, relaxovat v horkých pramenech nebo navštívit nedaleký Reykjavík. Vkusně se tu snoubí kouzlo surové přírody s moderním designem.

ionadventure.ioniceland.is
Sense Hotel

Sense Hotel je prvním butikovým hotelem v bulharské Sofii. Nabízí směsici prvotřídního designu, luxusu a špičkových služeb. Můžete tu srkat šampaňské na střešní terase nebo se osvěžit v bazénu z oceli. Prosklené stěny v pokojích umožňují kochat se pohledem na staré město doslova z postele. 

sensehotel.com

Štítky:

hotel
ab
ab
ab
ab
ab