Kategorie

6 tipů pro úspěšnou renovaci koupelny

6 tipů pro úspěšnou renovaci koupelny
Ne vždy je třeba předělávat vše. Pokud jsou ve vaší stávající koupelně dlaždičky, které jsou důkladně a pevně zabudovány, mohlo by se jejich odstranění prodražit.

V takovém případě zvažte, zda původní dlaždičky nenechat – aspoň v některých místech. Rekonstrukce koupelny neznamená, že by všechno muselo být automaticky zbrusu nové.

Promyslete osvětlení

Kromě hlavního světla je ideální zahrnout ještě dekorativní a bodové osvětlení. Světlo dělá hodně – a u koupelny to platí dvojnásob.

Nebojte se investovat do luxusnějších materiálů

Koupelna obvykle nebývá největší místností v bytě. Proto se nemusíte omezovat jen na ty nejdostupnější materiály. Celková plocha jednoduše obvykle není tak velká, abyste si nemohli dovolit trochu luxusu. I kdybyste měli luxusnějším materiál využít jen na část koupelny, může to udělat hodně pro celkový pocit z dané místnosti.

Připevnit záchodovou mísu k podlaze zvládne každý

Pokud chcete ušetřit, připevněte záchodovou mísu sami. Není to nijak zvlášť složité a zabere to maximálně hodinu. A ostatní práce? Ty nechte odborníkům na rekonstrukci koupelen.

Ujasněte si typické rozměry zařízení

Pokud nemáte vybrané a změřené konkrétní vybavení, je dobré mít aspoň přibližnou představu. Pokud jste na začátku rekonstrukce, měli byste si zjistit nejběžnější rozměry vany, umyvadla, poliček a skříněk. Také byste měli vědět, kolik místa standardně zabere záchod. Případný nepravidelný tvar vaší koupelny vám také napoví, jak by mělo vypadat základní rozmístění. Potom se můžete posunout k podrobnějším otázkám, jako je například výška umyvadla.

Vana nebo sprchový kout?

Pokud bojujete s místem, možná bude pohodlnější vzdát se vany a místo toho si pořídit pěkný a praktický sprchový kout. Ušetřené místo vám usnadní pohyb po koupelně. Pokud se koupete opravdu jen výjimečně, dost možná je pro vás sprchový kout správnou volbou. V případě, že se vany vzdát nechcete, se můžete poohlédnout po menších vanách. Naštěstí se vyrábějí i takové.

ab
ab
ab
ab
ab