Kategorie

6 kroků, jak si doma udržet hygge i po Vánocích

6 kroků, jak si doma udržet hygge i po Vánocích

Vánoce jsou za námi a s nimi i jejich kouzlo... i když to tak vlastně být nemusí. My, Češi, známe ono slavné hygge právě hlavně o svátcích, které do našich domovů vnášejí příjemnou atmosféru, pojďme si ji ale užívat mnohem déle. Zvláště během ponurých zimních měsíců nás pohladí po duši.

1. krok: Neuklízejte všechna světýlka

 

Vánoční osvětlení se velkou měrou podílí na útulnosti, proto neuklízejte všechny řetězy. Ty, které svítí měkkým žlutým světlem, připevněte třeba na knihovnu, polici nebo jimi ozdobte větvičku. 

2. krok: Rozmazlujte se oblíbeným nápojem

 

Může to být horká čokoláda, káva i čaj. Dopřejte si každý den to, co máte rádi, a hleďte přitom na kvalitu. Na internetu si snadno objednáte pravou čokoládu s vysokým podílem kakaa, výběrovou kávu z pražírny i kvalitní sypaný čaj nebo jeho směs. Užijte si také přípravu a servírování. Kupte si hezký hrnek, mokka konvičku, případně čajovou soupravu.

3. krok: Hygge i během práce

 

Rok 2020 část z nás uvrhl do častých home officů a nikdo neví, zda tomu nebude stejně i v roce následujícím. Proto si pro svou práci udělejte příjemné prostředí, aby se vám povinnosti snáze plnily.

4. krok: Svíčky nejsou doménou jen adventního věnce

 

Není potřeba připomínat, že plamínky vykouzlí dokonalou atmosféru. Rozsviťte si je při dlouhé koupeli ve vaně plné pěny a vůně i v obývacím pokoji, až si budete číst knížku, povídat s partnerem, nebo koukat na oblíbený film.

 

5. krok: Relaxujte

 

Často zapomínáme na to, že bychom si měli dát pauzu od všech povinností. Ať už vám pomůže třeba knížka, nebo ruční práce, užívejte si je a pokuste se při nich nemyslet na starosti.

6. krok: Zahřejte se

 

Plédy, deky a pletené ponožky vás v zimě zahřejí. Navíc jsou jejich jemné materiály příjemné a bude se vám v ních dobře odpočívat.

ab
ab
ab
ab
ab