Kategorie

6. díl seriálu Rekonstrukce kuchyně: Krabice, kam se podíváš

6. díl seriálu Rekonstrukce kuchyně: Krabice, kam se podíváš

Naposledy jsem psala o tom, jak nám zdatní pánové dovezli novou kuchyň. Nebo spíše spoustu krabic, ve kterých je na jednotlivá prkénka rozložená. Jenže chyběla jedna skříňka. K naší smůle zrovna ta, od které se při montování začíná. Měli jsme čekat, až se situace umoudří a rozjedou se naplno továrny. Jak dlouho ale?

Mít v dětském pokoji krabice byla pro dítko zpočátku docela zábava. Velice brzy je zdobily obrázky nejrůznější barev a motivů. Jenže pak došla plocha, zato přibyly krabice, na něž se moc malovat nedalo. Koupili jsme totiž dlažbu, kterou nám dodali v malých a velmi těžkých baleních. Domek pro barbíny jsme již dva měsíce neviděli, do skříňky s deskovkami lezeme kolem myčky v polystyrenu. Je to docela dobrodružné, řeknu vám.

Nicméně na konci listopadu jsme se poprvé pokusili kontaktovat obchod, zda se ještě v roce 2020 můžeme těšit na chybějící skříňku. Linka nefungovala. Zkusili jsme chat. Nikdo neodpovídal. Po pár dnech marného boje jsme se posunuli: linka fungovala, ale po přemačkání asi šesti čísel, která nás posouvala od automatu blíže k operátorovi, se vždy z repráku linula nepříjemná hudba, co má za úkol volajícího uklidnit, ale dělá opak. Poslouchali jsme ji několik dní. Jeden z nás si vždy při práci vedle počítače položil mobil, dal ho na hlasitý odposlech a vyčkával na spojení… které nepřicházelo. Melodie nám zněla v uších i ve spánku a několikrát jsem nás přistihla, jak si ji broukáme i během dne.

Jackpot jsem nakonec vyhrála já. V prosinci se mi podařilo dovolat. Číslo s naší objednávkou však bylo vyhodnoceno jako nezvěstné. K mé velké úlevě se nakonec slečně operátorce podařilo ho dohledat, načež mi potvrdila moje tušení, že skříňka se na skladě zatím nevyskytuje.

Těsně před Vánoci jsme se dočkali krásného daru. Bylo nám oznámeno, že pro nás mají chybějící kus nábytku! To bylo radosti. Dokonce ještě i přivést ho stihli. Ovšem s ohledem na sousedy nám nepřišlo úplně adekvátní začít s rekonstrukcí 23.12., a proto jsme akci odložili na rok 2021. Nyní už se blýská na lepší časy, protože stačí, aby nám dala termín firma, co tu krásu smontuje. Cítíme, že to bude brzy, a snažíme se nemyslet na fakt, že nejdříve budeme muset ještě zajistit vybourání staré kuchyně.

No nebudeme se nudit, ale těšíme se na výsledek.

ab
ab
ab
ab
ab