Kategorie

5 tipů pro zahradu jako z pohádky

V těchto dnech s prvními ranními slunečními paprsky vyběhneme ven na zahradu, kde strávíme celý víkend okopáváním zahrádky, zušlechťováním skalky a čištěním bazénu, abychom si večer mohli sednout na verandu a prostě se jen tak kochat odvedenou prací.

Co ale toto léto nesmí na vaší zahradě rozhodně chybět? Máme pro vás těchto 5 tipů.

1. Posezení pod střechou nebo altánek

Jednoduchá stříška dodá vaší zahradě na útulnosti a poskytne bezpečné útočiště i za lehkého letního deště. V parných dnech bude sloužit jako stínidlo před ostrým sluncem. Vaše zahradní párty nebo narozeninové oslavy se stanou legendárními. Co je venku povoleno? Všechno, co je uvnitř zakázáno. Můžete drobit, cákat a jakkoliv se s jídlem a pitím pohybovat po prostoru.

2. Klouzačka do bazénu

Přijde vám zbytečná? Naopak! Je to drobnost, za kterou vás budou vaše děti milovat. I malá klouzačka promění obyčejný bazén ve vodní svět, ze které sami nebude chtít odejít.

3. Zahradní feng-shui

Jestliže neoplýváte nadáním Střihorukého Edwarda a netroufáte si na úpravu keříků sami, neváhejte oslovit profesionála. Na vaší zahradě dokáže pomocí květin a trav vykouzlit překrásnou oázu odpočinku.

4. Lehátka

Vybírejte kvalitní, pevná a bytelná. Taková, která vydrží více, jak jednu sezonu a která neztrouchniví, když na nich budete ležet v mokrých plavkách. Rovnou se vyhněte lehátkům plastovým, která se mohou neopatrnou manipulací poškodit a prasknout.

5. Chození na boso

Estetika a herní prvky hrají na vaší zahradě důležitou roli, protože utváří celkový dojem z prostoru, ale neméně důležité je i to, jak se budete v okolí svého domu cítit. Měli byste se cítit bezpečně a příjemně a k tomu vám dopomůže i skutečnost, že se můžete kolem domu procházet na boso. Zkuste se projít po kamínkovém koberci, který neklouže, nezadržuje vodu a navíc příjemně masíruje vaše chodidla. Ať se vaše zahrada stane místem, kde vás každý její prvek dokáže zrelaxovat.

ab
ab
ab
ab
ab