Kategorie

5 rad, jak zvládnout stěhování

5 rad, jak zvládnout stěhování

„Lepší vyhořet, než se stěhovat.“ Tak praví známé přísloví a mnoho z nás už tuší, že nemá daleko od pravdy. Všechno se dá ale zvládnout! Máme pro vás pár tipů, aby bylo stěhování rychlé a bez zbytečného stresu.

Příprava je základ

O stěhování začněte přemýšlet už měsíc před samotným stěhováním. Můžete si tak v klidu naplánovat, jaké věci rovnou vyhodíte, jaké prodáte a které přestěhujete do nového bytu. Uskladnění nábytku může být problém, proto si každý kus změřte a zjistěte, jestli pohodlně projdou všemi dveřmi, nebo je bude nutné částečně rozebrat. Nezapomeňte také, že nadměrné věci budete muset stěhovat s pomocí specializované firmy. Před samotným stěhováním si zabalte jedno zavazadlo, jako byste jeli na dovolenou. V novém bytě tak budete mít čisté oblečení na dobu, než vše vyskládáte do skříní a pořádně se zabydlíte.

Využijte služeb profíků

Ano, kamarád má možná dodávku a v dobré víře vám slíbil, že se na něj můžete spolehnout. Sami si ale vzpomeňte, kolikrát už se stalo, že vám známý něco na poslední chvíli odřekl. Také stěhování na vlastní pěst pouze s osobním autem má své nevýhody. Kromě toho, že si poničíte interiér, projezdíte na několik otočení tolik benzínu, kolik by vás ve výsledku stála stěhovací firma. Navíc té ušetřené energie při snášení a vynášení věcí do bytu! Obraťte se na odborníky a své stěhování do nového si nenechte ničím zkazit.

Štítkujte

Barevné značení je rychlejší a přehlednější než nápisy. Snadno totiž zaměníte krabici kuchyně s koupelnou a pak budete v novém bytě přenášet krabice sem a tam. Barevné označení je mnohem rychlejší a lépe se v něm zorientujete. Pro každou místnost si určete jednu barvu a v novém bytě si tak označte i dveře místností. Sami uvidíte, jaké bude třídění věcí hračka.

Pozor, křehké

Ačkoliv se může zdát, že zabalením skleniček a porcelánu mezi trička ušetříte spoustu místa, nedělejte to. Dejte přednost bublinkové folii nebo papíru. Nádobí a drobné předměty mezi oblečením vám značně prodlouží vybalování a budete přebíhat z místnosti do místnosti. Nehledě na to, že pokud se vám rozbije sklenička mezi spodním prádlem, budete střepy vybírat pěkně dlouho.

Skladovací kóje jako poslední záchrana

Při stěhování zjistíte, že máte spoustu věcí, které už nebudete potřebovat nebo se vám prostě do nového bytu nevejdou. Abyste je nemuseli hned vyhazovat, vyzkoušejte pronájem malé skladovací kóje. Sklady k pronájmu můžete využít na týden, měsíc nebo i několik let. Vaše věci budou v suchém a bezpečném hlídaném areálu, do kterého budete mít přístup 24 hodin 7 dní v týdnu. Nepotřebné věci můžete později prodat a skladový prostor nadále využít pro sezonní věci. Anebo si můžete pronajmou kóji menší. To se vyplatí v případě, kdy váš nový byt nemá sklep.

ab
ab
ab
ab
ab