Kategorie

5 pražských koupališť, kde nemusí být hlava na hlavě

5 pražských koupališť, kde nemusí být hlava na hlavě

Zapomeňte na Podolí nebo na Slavii. Zkuste něco nového!

V Praze a blízkém okolí je samozřejmě nespočet koupališť, která můžete navštívit v podstatě po celý rok. Problém ale nastává v létě, kdy teploty atakují třicítky - ne-li více. Na nejznámnějších koupalištích je hlava na hlavě, u stánků musíte vystávat dlouhé fronty a nemluvě o tom, že si stova máte kam dát svou osušku. Proto jsme pro vás připravili tipy na pražská koupaliště, která v létě nemusí být tolik obsazená jako právě ty nejznámnější. 

Divoká Šárka

Pro mnoho lidí může být koupaliště v Šáreckém údolí trochu z ruky, ale za návštěvu to jistě stojí. Údolí tvoří vysoké skály, mezi nimiž protéka Šárecký potok, který vás dovede až k onomu koupališti. Areál má dva bazény pro plavce, dětské brouzdaliště s maximální hloubkou 0,5 metrů, menší tobogán a spoustu skluzavek a houpaček pro děti. Zahrát si můžete i stolní tenis, nohejbal či volejbal. Celodenní vstupné vás vyjde na 120 korun, studenty pak na 70 a za děti do 15 let dáte 50 korun. 

Čakovice

Pokud vám nevadí za vodou cestovat, sedněte na MHD ze zastávky Anděl a do jedné hodiny se dostanete právě do Čakovic. Odměnou vám pak bude relax pod stromy a travnatá plocha až pro 3 tisíce návstěvníků. K dispozici jsou dva hlavní bazény, jeden hlubší pro plavce, druhý spíše pro děti. Celodenní vstupné je stejné jako u Divoké Šárky, tedy 120 korun, studenti ale ušetří ještě desetikorunu a zaplatí jen 60. 

Biotop Lhotka

Poměrně nový biotop Lhotka nabízí návštěvníkům koupací jezero o rozloze téměř 6 tisíc metrů čtverečních. V plavecké části má hloubku až 3,25 metrů a areál nabízí samozřejmě několik stánků s občerstvením a velkou travnatou plochu, kde se můžete věnovat svým aktivitám. Za vstup dáte symbolickou stokorunu, studenti pak korun 80. 

Biotop Radotín

I Praha 5 nabízí koupání v přírodním biotopu, který udržuje čistou vodu za pomocí přírodních ekosytémů ve filtračních lagunách. Poměrně zajímavé je to zde se vstupným, pokud totiž přijdete ve všední den mezi 7 a 11 hodinnou ranní, zaplatíte jen 15 korun za hodinu. Celodenní vstupné ve všední den vás pak vyjde na 120 korun, o víkendech si ale priplatíte o 40 korun více.

Hostivařská přehrada

Hostivařská přehrada možná není nejoriginálnějším tipem, je ale nejvetší vodní plochou v Praze ke koupání, což málo kdo ví. Proto i když se vyrazí koupat celá Praha, zde máte největší pravděpodobnost, že se se svou osuškou vejdete. V areálu jsou dvě pláže, pláž hlavní a jedna nudistická. Areál nabízí spoustu aktivit a za celodenní vstupné dáte pouhých 90 korun, což je z našeho seznamu ta nejlevnější možná volba.
 

Fotogalerie

Divoká Šárka. Zdroj: kudyznudy.cz Čakovice. Zdroj: cakovice.cz Lhotka. Zdroj: ekolist.cz Radotín. Zdroj: biotopradotin.cz Hostivařská přehrada. Zdroj: kudyznudy.cz
ab
ab
ab
ab
ab