Kategorie

5 originálních nápadů, jak využít palety jinak než k výrobě nábytku

5 originálních nápadů, jak využít palety jinak, než k výrobě nábytku

Postel, gauč, venkovní posezení – to jsou klasiky, které obvykle z palet vznikají. Možná však tak velké kusy nábytku doma z palet mít nechcete, byť se vám tento styl líbí. Zkuste proto některou z následujících menších vychytávek.

1. Stojan na květiny

 

Přírodní dřevo palet bude vypadat dokonale v kombinaci se zelenou barvou rostlin. Vyrobte proto stojan na květiny, který umístíte v bytě, na terasu, balkon nebo i do zahrady.

 

A pokud se vám v neupravené podobě nikam nehodí, je to snadné: stačí vybrat barvu, která bude ladit. Pozor si ale dejte, jestli plánujete dát stojan ven, barva v takovém případě musí být na venkovní použití, aby vydržela změny počasí. Části můžete obarvit také tabulovou barvou a pak na černé plochy křídou napsat názvy květin nebo bylinek, které na stojan umístíte.

2. Prostor pro zavěšení truhlíků

 

Je to vlastně podobně jako stojan na květiny, ale tentokrát jde o zavěšenou část palety bez nutnosti ji jakkoliv upravovat dáváním dohromady pomocí hřebíků a šroubů. 

 

Paletu musíte pouze dobře upevnit na zeď a pak už jen pořídíte truhlíky s háky, zasadite květiny a kocháte se tím, jak vám rostou.

3. Police

 

Knihovny a policové systémy jsou poměrně drahou záležitostí, a tak je paleta ideální možností, jak ušetřit, a přesto mít krásnou polici, na které se budou vyjímat knížky i dekorace. Do spodní části ještě můžete připevnit háčky a zavěsit na ně třeba světýlka, která večer vykouzlí romantickou atmosféru.

4. Záhon

 

Zvláště na terasy je tahle vychytávka praktická a zvládne ji každý šikovný kutil. Záhonek, ve kterém si pak vypěstujete třeba salát, ředkvičky, cibuli nebo rajčata, se prostě hodí. Vždyť není lepší zelenina, než ta, kterou si sami vypipláte.

 

Navíc se při pletí nebudete muset ohýbat k zemi, protože svou úrodu budete mít pěkně po ruce.

5. Nástavec na stůl

 

Řešíte organizaci psacího stolu a hodil by se vám úložný prostor na zdi za ním? Řešením je opět paleta, respektive její část, protože celá by byla moc velká.

 

ab
ab
ab
ab
ab