Kategorie

5 nejkouzelnějších prázdninových destinací v ČR

5 nejkouzelnějších prázdninových destinací v ČR

Na začátek prázdnin přinášíme tipy na architektonicky zajímavá místa, kam stojí za to vyrazit. Je libo koupání v sudu, designově vyšperkované stavení nebo přespání v pivovarské kádi na vodu?

Mezi plůtky

Butikový hotel Mezi plůtky najdete v původním venkovském stavení s dvousetletou historií. Majitelka a zároveň i architektka a designérka v jedné osobě se rozhodla objekt zrekonstruovat na útulné místo plné života. V Čeladné, v samém srdci Beskyd se tak můžete ubytovat v jednom ze čtyř pečlivě zařízených pokojů s vytříbeným designem. „Mezi plůtky je příběh o oživení starého domu v čisté krajině, o vyslovení se skrze místní a tradiční materiály. Mezi plůtky je první z míst, které jsem si vysnila,“ komentuje projekt majitelka Daniela Hradilová.

Foto: Romana Bennet
Apartmány s koupacími sudy u Velkého Dářka

V Karlově v blízkosti největšího rybníku na Vysočině se nachází apartmány s koupacími sudy u Velkého Dářka. Majitelé ubytování zřídili nedávno, proto je vše hezky nové a navíc s perfektním servisem. Po příjezdu na nás čekal vychlazený meloun a meruňky. V apartmánech pro čtyři osoby najdete vše, co je třeba – kuchyňku, wifi i televizi. Ale hlavním lákadlem je krásné prostředí s příjemnou zahradou, kde se dá jen tak posedět, grilovat nebo se koupat v saunovacích sudech. S hvězdnou oblohou nad hlavou je to opravdu zážitek!

Foto: Apartmány s koupacími sudy u Velkého Dářka na Airbnb
Pivovar Lobeč

Pivovar Lobeč z úctyhodného roku 1586 koupil pár architektů, kteří jej během pracné osmileté rekonstrukce přestavěli na vkusné výletní místo. Kromě návštěvy a prohlídky pivovaru je možné se tu také ubytovat, a to přímo ve vodním rezervoáru z 19. století. Za záchranu a obnovu parostrojního pivovaru dokonce manželé získali cenu od Národního památkové ústavu. „Osvícený přístup investora, mimořádné osobní nasazení, výjimečně dobrá spolupráce s památkáři, schopnost zajistit vhodné zdroje financování, odvaha navrátit památce původní využití i nalezení odpovídající formy společenského využití – z těchto všech důvodů je rekonstrukce lobečského pivovaru vzorovým příkladem nakládání s kulturním dědictvím," ocenila generální ředitelka NPÚ Naděžda Goryczková. 

Foto: Pivovar Lobeč
Cafe Fara

Cafe Fara v Klentnici patří ke stálicím mezi jihomoravskými oblíbenými stylovými podniky. Původní budova pozdně barokní fary prošla citlivou rekonstrukcí pod vedením renomovaného architekta Marka Jana Štěpána. Původní záměr byl vybudovat kavárnu pro návštěvníky z blízkého okolí, nyní je tu však stále plno a sjíždí se sem turisté z daleka. Kromě výborné kávy i jídla nabízí areál fary možnost ubytování ve stodole nebo v budově staré školy.

Foto: Cafe Fara
Dobčické rybníčky

Dobčické rybníčky uprostřed jihočeské přírody patří k velmi vyhledávaným destinacím. Areál se skládá ze čtyř dřevěných chatiček a jednoho týpí. Ubytování v dřevěných chatkách na vodní hladině vychází z populárního konceptu „glamping“ (kombinace anglických slov glamourcamping). Chatičky jsou jednoduché, bez přívodu elektřiny, s kamny a ruční pumpou. Designově vychází z čistého severského stylu. V nádherné přírodě a bez technologických vymožeností si maximálně odpočinete – ať už rybařením, saunováním nebo jen tak na verandě s knížkou v ruce.

Foto: Dobčické rybníčky
ab
ab
ab
ab
ab