Kategorie

5 jógových studií, kam se budete chtít vracet

5 jógových studií, kam se budete chtít vracet

Jóga zažívá v posledních letech obrovský boom. Jinak tomu není ani u nás. A není se čemu divit, v koloběhu uspěchaného životního tempa nabízí vzácný prostor pro zastavení se a odpojení od okolního světa. Inspirujte se, kam si v Praze vyrazit zacvičit.

Studio CERE se otevřelo teprve nedávno, krásně voní novotou a dřevem. Najdete ho na břehu Vltavy v Podolí, v těsné blízkosti zastávky Podolská vodárna. Prosklená vzdušná stavba s výhledem na řeku je jako stvořená pro pohodovou jógovou praxi. Cvičí se tu hlavně v dopoledních a pozdějších odpoledních hodinách. Kromě různých stylů jógy na rozvrhu nechybí baby jóga pro maminky s miminky nebo pilates. Pro mě zatím neobjevená perla pražské jógové scény.

Foto: studiocere.cz

Studio YOGA & ART na Břevnově vzniklo z nevšední vize. Zakladatelky chtěly vytvořit prostor   pro cvičení jógy v kombinaci s uměleckým rozvojem osobnosti a kreativitou. Proto se zde kromě jógových lekcí pro všechny generace pořádá řada víkendových akcí. Mezi zajímavosti z rozvrhu patří dětská jóga s angličtinou nebo teen jóga pro mládež.

Foto: yoga-art.cz

Jóga a funkční fitness V Korunách se ukrývá ve sportovním areálu Tenis Cibulka v Košířích, dál od městského ruchu. Kromě velkého sálu se tu v letních měsících cvičí i na venkovní terase. Chovají zde několiv zvířat od mluvícího papouška po kozy, proto návštěvu ocení zejména děti. V areálu je k dispozici také kavárna a restaurace, tenisové i badmintonové kurty.

Foto: Facebook Jóga a funkční fitness V Korunách

Jógovna patří k nejvyhlášenějším pražským studiím. Najdete ji přímo v centru města v ulici Jindřišská. Vše je zde promyšleno do posledního detailu, od designových polštářků po bohatě vybavenou knihovnu. Na zenovou vlnu se naladíte hned při vstupu, interiér je totiž provoněný esenciálními oleji podle sezóny. „Jógovna je butikovým jógovým studiem v samotném centru Prahy, které nabízí jógové lekce vybraných lektorů, butik lokálních značek, posezení u velkého rukodělného stolu či v designových křeslech,“ uvádí se na webu Jógovny.

Foto: jogovna.cz

YOGA MOVEMENT na Smíchově se řadí mezi mladá dynamická studia. Inspiraci zakladatelka našla podle svých slov v zahraničí: „Studio inspirované butikovými studii v jihovýchodní Asii, jsme vytvořili pro všechny, kteří hledají prostor pro svou jógovou praxi, ať už s ní začínají nebo ji chtějí posunout dál.“ Najdete tu speciální lekce, v nichž se odráží osobní přístup lektora jako například Yoga Gang Flow nebo Morning Espresso Vinyasa.

Foto: yogamovement.cz
ab
ab
ab
ab
ab