Kategorie

5 důvodů, proč využívat palivové dřevo

Zima ještě stále není u konce. Prodej palivového dřeva je stále v plném proudu a jeho možnost využití jsou skutečně široké. Od zdroje tepla pro vytápění domácnosti nebo jako palivo do krbu.
Jaké jsou výhody právě palivového dřeva a proč se jedná o vhodný topný materiál?

Ekologický zdroj tepelné energie

Palivové dřevo je vynikajícím zdrojem energie, který je víceméně plně obnovitelný. Nároky na životní prostředí a zanechaná negativní ekologická stopa jsou v porovnání s jinými palivy o mnoho nižší. Citlivým hospodářstvím je možné dosáhnout ideální rovnováhy, kdy je prodej palivového dřeva vyvážený s vysazováním a obnovou lesa pro získání dalšího materiálu.

Nízké finanční náklady

Velkou výhodou je také o něco nižší cena. Pokud porovnáme cenu dřeva a plynu nebo elektřinu, zjistíme, že dřevo je nejvýhodnější varianta. Na množství vyprodukovaného tepla se skutečně jedná o velmi ekonomickou variantu. Levnější palivová dřeva jsou v současné situaci nejlevnějším zdrojem topné energie vůbec.

Snadná dodávka dříví srovnaného na paletě

Stačí pouze trochu místa, kam se vám vejde požadovaný objem dřeva. Vše je pečlivě srovnáno na paletě tak, že jí stačí pouze umístit do skladovacího prostoru a postupně využívat uskladněné zdroje. Navíc oproti skladování uhlí se jedná o poměrně čistou záležitost, kdy nedojde k ušpinění stěn nebo prostoru a i při manipulaci se dřevem nebudete celí umounění.

Možnost přímého topení bez dalšího sušení

Prodej palivového dřeva probíhá tak, že k vám je dovezeno již upravené a vysušené dřevo, které je vhodné k přímému topení. Žádné další sušení jako v případě čerstvého dřeva. Většinou je připravováno tvrdé palivové dřevo, která má lepší vlastnosti pro topení.

Doprava zdarma již od jedné palety

Velkým rozdílem, který se promítne hlavně v konečné ceně při porovnání jiných palivových zdrojů, je i doprava zdarma. Při objednání celé jedné palety již neplatíte vůbec nic za dovoz po celé České republice.
ab
ab
ab
ab
ab