Kategorie

4 tipy pro kuchyň ve stylu francouzského venkova

4 tipy pro kuchyň ve stylu francouzského venkova

Francouzský venkov má své kouzlo. Inspirujte se jím při zařizování kuchyně a získáte prostor, ve kterém bude příjemně celé rodině. Jak na to? Poradíme vám!

1. Vyberte vhodný nábytek

 

Kuchyňská linka by v tomto případě měla být spíše rustikální. Pokud to prostor dovoluje, je oblíbeným prvkem ostrůvek. Díky němu vznikne praktická pracovní plocha a někdy také nahradí jídelní stůl.

2. Nepodceňujte vybavení

 

Některé běžné věci jsou u francouzského stylu kuchyní nemyslitelné. Abyste docílili toho nejlepšího výsledku, určitě nepomýšlejte na klasický dřez. Zvolte keramický s ozdobnou vodovodní baterií například ve zlaté barvě a se starožitnou patinou.

 

Pečliví buďte i u výběru spotřebičů. Nerez není zapovězeným materiálem, ale provedení samotného technického pomocníka musí do interiéru sedět. A dbejte i na zdánlivě malé detaily, jako je varná konvice, anebo pak ty větší, jako je třeba lednice. 

 

3. Laďte místnost do tlumených barev

 

Kuchyň inspirovaná francouzským venkovem si nežádá křiklavé barvy. Naopak. Její ladění by mělo být balzámem na duši i pro oko. Ideální je proto béžová a různé odstíny bílé (např. smetanová), v kombinaci se dřevem a dalšími přírodními materiály, jako je kámen.

 

4. Dekorujte, aby byl prostor útulný

 

Francouzskému venkovskému stylu minimalismus příliš nesluší. Do takové kuchyně patří dekorace, jako jsou staré hmoždíře, mlýnky, košíky. Krásné kousky seženete stejně snadno na bleších trzích i v obchodech se starožitostmi.

 

Parapety oken vyzdobte porcelánovými nebo keramickými květináči s bylinkami, které využijete také při vaření.

 

ab
ab
ab
ab
ab