Kategorie

4 klasiky, které ve snaze o útulnější domov nikdy nezklamou

4 klasiky, které ve snaze o útulnější domov nikdy nezklamou

Přemýšlíte, co by váš domov mohlo udělat ještě útulnějším? Pak se podívejte na naše tipy, které sice jsou osvědčenou klasikou, ale vždy pomohou, a tak si rozhodně nezaslouží podceňování.

1. Květiny

 

Je známo, že pokojové rostliny zútulní každý prostor. Pokud se bojíte svých nedostatečných pěstitelských zkušeností, sáhněte po takových, které jsou nenáročné. Mezi ně patří tlustice a tchynin jazyk, co vydrží i několik týdnů bez zálivky. Dále pak také skvěle poslouží lopatkovec, kterému stačí teplo a občasná zálivka, o níž si dokáže „říct“ svěšením listů. I za velmi malou pozornost se vám odmění zajímavými květy. Pro zavěšení nebo k pnutí je zase ideální šplhavec, který má rád polostín a pravidelnou zálivku.

 

Zcela netradiční a nenáročnou rostlinkou je řasokoule. Zjistěte, co obnáší její pěstování.

2. Obrazy

 

Ať už reprodukce slavných děl, neznámá díla, fotky i grafiky – obraz, který lahodí zraku, je zkrátka vždy dobrý nápad. Máte-li však doma malé výtvarníky, můžete si s nimi vytvořit vlastní originály, které vám budou připomínat společné chvíle. Nebo využijte dílek ze školky a ze školy. Vyberte některá a zarámujte je nebo vystavte na nástěnku.

 

Inspirujte se na Světě Bydlení a vyrobte obraz s knoflíkovou princeznou, nebo rámeček na fotku ozdobený mušlemi.

4. Svíčky

 

Že jsou svíčky záležitostí podzimu a zimy? To je nesmysl. Až budete sedět s přáteli dlouho do večera na terase, jejich příjemně měkké světlo jistě oceníte. 

 

Do interiéru ale dobře volte materiál. Všem dobře známý parafín se vyrábí z ropy, a i když se vědci tak úplně neshodují na tom, jak moc je v místnosti zapálená svíčka zdraví škodlivá, nejspíš nechceme dýchat ropný produkt, viďte?

 

Zvolte tedy svíčky ze včelího vosku, které si navíc snadno vyrobíte, nebo rostlinného tuku, jako je sójový vosk.

ab
ab
ab
ab
ab