Kategorie

3 možnosti vytápění, které myslí na životní prostředí i vaši peněženku!

Více než 62 procent domácností využívá pro vytápění plyn, nicméně s tímto neobnovitelným zdrojem je třeba zacházet šetrně a ekologicky.
Proto je s ohledem na budoucnost důležitá otázka, jaká paliva budeme z dlouhodobého hlediska používat pro vytápění.

Vytápění plynem

Díky své dostupnosti a komfortu používání patří zemní plyn mezi hlavní energetické nosiče při vytápění budov v České republice, dle odhadů tomu nebude jinak ani do roku 2020. Ačkoliv celosvětové zásoby ropy a plynu postačí ještě na mnoho let a nacházejí se další ložiska, neměli bychom s těmito energetickými zdroji zacházet nešetrně. Plynové kotle Viessmann myslí na budoucnost, právě díky regulaci spalování Lambda Pro Control se plynové kondenzační kotle automaticky nastaví na různé druhy plynu včetně příměsi bioplynu. Pořídíte-li si kondenzační kotel, aktivně tím přispějete k ochraně životního prostředí. Tento kotel vyniká bezkonkurenční účinností a efektivitou, vytápění plynem je tak velmi úsporné.

Vytápění pomocí tepelného čerpadla

Zodpovědný přístup k životnímu prostředí vede ke stále rostoucí poptávce po obnovitelných zdrojích energie. Tepelná čerpadla využívají sluneční teplo akumulované v půdě, ve spodní vodě nebo vzduchu pomocí malého množství pohonné energie. Moderní tepelná čerpadla přinášejí perfektní možnost propojení úspory nákladů na vytápění a ekologické výroby tepla.

Moderní a efektivní kotel na dřevo

Kotle na tuhá paliva bývají velmi častou alternativou k plynovým kotlům. Dřevo jako přírodní materiál se spaluje z hlediska emisí CO2 neutrálně. Pro využití dřeva hovoří nejen zodpovědný přístup k životnímu prostředí, ale také cenová atraktivita a poměrně stabilní vývoj cen. Díky pokrokové technice Viessmann je vytápění dřevem efektivní a komfortní zároveň.
ab
ab
ab
ab
ab